Jump to content
IGNORED

Audi A4 B8 2008r - wymiana chłodnicy wody (klimatyzacji) jakie koszta ?


XelisT

Recommended Posts

Witam, byłem dzisiaj nabić czynnik w klimatyzacji, mechanik powiedział, że chłodnica jest cała zapchana i trzeba będzie ją wymienić. Znalazłem na ALLEGRO , chłodnicę za 255zł + wysyłka. Wymieniał ktoś taką chłodnice, orientuje się ktoś jaki jest koszt wymiany ? Mechanik zawołał 900zł za wszystko, ale coś za drogo to wygląda. 

Audi A4 B8, 2008r przed liftem, 2.0 TDI CR

Edited by XelisT
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak w B8, ale Touareg, B6,b7 Phaeton wymiana chłodnicy klimatyzacji to robota na godzine z wypiciem dwóch browarów... O-ringi sztuk 3 w ASO za ok. 10 zł komplet i ot cała filozofia. Poza tym... jak chłodnica mogła się zapchać? Ja po rozszczelenieniu układu (spotkanie I stopnia ze zwierzęciem leśnym) kupiłem używaną zalalałem benzyną ektrakcyjną, pomieszczałem, kompresorem przedmuchałem - zero syfu, klima chodzi jak szalona. Zmień warsztat bo myśli, że znalazł łosia. Wszyscy krzyczą, że czynnik drogi i nabicie to koszt 500 zł... Bzdura. Za nabicie całej klimy tam chyba z 500gram czynnika wchodzi zapłaciłem 150 zł.

Link to comment
Share on other sites

Mógłbym spróbować zrobić to sam, tylko zastanawiam się czy idzie to zrobić bez ściągania pasa przedniego i intercoolera. Tak to wygląda jak ściągnie się zderzak. YouTube ( i czy przy wymianie ucieknie czynnik ? )

A co do tego, że zapchana chłodnica to powiedział to po podłączeniu urządzenia do odgrzybiania robi się duże ciśnienie (coś takiego, mnie akurat nie było przy tym, więc mówię co przekazała mi dziewczyna, a mogła coś pomieszać jak to kobiety ) 

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz pasa przedniego ruszać. Tylko zderzak ściągasz. W B6 w nadkolu po śrubce i jak wyjmiesz lampy to 3 czy 4 śruby łączące zderzak z błotnikiem. W B6 dwie główne śruby łączące belkę z amorami zderzaka. Ot cała filozofia, w B7 jest inaczej jest gdzies poradnik. Po zwaleniu zderzaka chłodnica klimy jest na dłoni. 4 małe torxy żeby zdjąć takie a'la spoilerki, które kierują powietrze na chłodnice potem 4 większe torxy, które trzymają chłodnice klimy do chłodnicy wody. I po jednej śrubie chyba imbus do kaźdego przeowodu od klimy. Masz dwa przewody. Mi wymiania chłodnicy klimy bez ruszania zderzaka (miałem zdjęty wcześniej) zajęła 10 minut. 

Link to comment
Share on other sites

Nie pisz na pałe. Autorpyta o chlodnice klimy w b8 a nie b6 czy b7. W b8 nic nie trzeba sciagac. Odkrecaszz gory oslone. Odpinasz kratki halogenow i od gory i od boku masz sroby torx do przylaczy wezy odkrecasz. Chlodnice wypinasz bo jest na zatrzask i montaz w odwrotnej kolejnosci. Czas operacyjny 80 min na spokojnie z przerwa na browarka. Pozdr. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...