Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI BSY Po odpaleniu nierówno chodzi i kopci na szaro


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
auto (Mitsubishi Outlander 2) mam od marca, i od początku zauważyłem, że po odpaleniu zimnego silnika chodzi nierówno (odgłos spalania stukowego w benzynie) i kopci na szaro. Po chwili praca silnika się wyrównuje i kopcenie znika. Jak było zimno to taki objaw był praktycznie zawsze, jak jest cieplej to co któreś odpalenie silnika.
Komputer jakiś czas temu pokazał taki błąd - P0301 - zapłon cylindra 1 - wypadanie zapłonów. Po skasowaniu zawsze wraca ten sam.

Inny objaw (nie wiem czy związany z błędem) to delikatne szarpanie silnika przy ok. 2 tys. obrotów.
Od czego powinienem zacząć? Pompki zregenerowane w styczniu, a świece żarowe wymienione w październiku 2017.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po objawach to wygląda na problem z pierwszą pompką, która czasami pompuje przez cały skok roboczy tłoczka , a nie tylko wtedy gdy ECU tego chce ( zacina się elektrozawór sterujący procesem wtrysku ).

Kup używaną pompkę i podmień , albo jak chcesz potwierdzić na sto procent że to wina pompki to zrób tak jak napisał wcześniej kolega, zamień pompki miejscami i obserwuj czy problem się przeniesie na inny cylinder "za tą pompką ":hi:

Jest jeszcze jedna możliwość, bardzo słaba kompresja na pierwszym cylindrze, ale wtedy nie powinno być " odgłosu spalania stukowego ":whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę to niedługo ogarniał z mechanikiem, bo się okazało że w zbiorniczku wyrównawczym pojawiają się malutkie bąbelki ? Mam nadzieję że to nie to, z czego słynie ten silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...