Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie w samochodzie


Sceriond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem związany z wyciem w samochodzie. Model auta to Audi A4 B5 (1995) benzyna. Mianowicie zauważyłem/usłyszałem że od kilku dni jak już samochód przejedzie te kilka km to słychać wycie takie jak na poniższym filmiku. Inni piszą że to może być pompa wspomagania jednak gdyby to była pompa wspomagania to chyba by nie wyła w przypadku gdy auto jest na luzie (w bezruchu) a koła ustawione na wprost, prawda? Na luzie przy włączonym silniku słychać też ten dźwięk i mniej więcej do momentu jak na liczniku jest ~50-60km/h. Wtedy wycie ustaje (i raczej nie jest tak że silnik głośniejszy i tłumi ten niepożądany dźwiek tylko faktycznie ten dźwięk zanika). 

Co więcej to to wycie pojawia się również w sytuacji gdy silnik jest rozgrzany, przejechane ok. 10km, jest na luzie (bezruch) oraz w momencie gdy skręca się kierownicą w lewo prawo (nawet trochę). Gdyby to była pompa to dziwne dźwięki pojawiałyby się raczej w skrajnych położeniach kół/kierownicy (lewo/prawo) a nie te pare cm, tak? Przy skręcaniu kołami ten dźwięk jest jeszcze głośniejszy.

Podejrzewam że może to łożysko alternatora ale czy na pewno biorąc pod uwagę powyższe czynniki? Lepiej się upewnić ponieważ z wyjęciem alternatora i włożeniem go jest trochę roboty a do tego jeszcze wymiana tego łożyska (sam koszt łożysk to koszt rzędu kilkunastu/kilkudziesięciu złotych). Mechanicy mogą zdemontować, zawieźć do serwisu od regeneracji alternatorów jednak nie wiem jak to cenowo wygląda w przypadku wymiany łożyska. Miał ktoś podobną sytuację? ?

 

Edit : TEMAT DO USUNIĘCIA/ZAMKNIĘCIA.

Edytowane przez Sceriond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...