Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki przy skręcie


Lichyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zawieszeniem ? Czy układem kierowniczym bądź napędowym nie wiem pod co to podpiąć, jednakże przy maksymalnym skręcie w lewo zaczyna coś tak walić buczeć gdy koła są na wprost bądź skręcone w prawo nie ma żadnych problemów dodam ze cała polos jest wymionona kompletna z przegubami felga o nic nie bije nie ma na niej żadnych śladów na oponie również. Wyżej daje filmik na którym wydaje mi się ze widać dosyć dużo i proszę o jakieś sugestie co może być problemem. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polos wymieniona była właśnie ze względu na te walenie, na początku było podejrzenie przegubów potem po zdjęciu całości okazało się ze cała polos jest za długa wiec kupiłem cała kompletna polos jednak nic nie pomogła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby dalej coś nie halo z przegubem, może coś z pierścieniem zabezpieczającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu półosi, zacisku i tarczy zabrałem się za oględziny wielowachacza, łożyska piasty oraz flanszy przegubu wew. Na niczym poza bananem nie czuć większych luzów z czego ten na bananie to dosłownie minimalny, łożysko nie lata na boki nie szumi nie wali jednak przy przegubie zauważyłem coś co mnie zainteresowało w znacznym stopniu a mianowicie przy maksymalnym wychyleniu tego przegubu on tak właśnie przeskakuje i strzela wiec nasuwa się pytanie czy przegub zewnętrzny w całym zakresie tych "skrętów" powinien chodzić gładko czy przy maks wychyleniu musi tak walić ? Dam tez filmik do pokazania https://m.youtube.com/watch?v=jNHsMCzM6-g

 

Czy jest możliwość ze koło ma zbyt duży kat skrętu ? Wynikający np. Ze zle ustawionej geometrii? Bądź krzywego któregoś elementu zawieszenia ?

Edytowane przez Lichyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...