Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Silnik zaczął szarpać przy ruszaniu z pierwszego biegu


KrisooFM

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie silnikiem trzęsie jak na luzie wkręcę go na ok. 1200 obrotów, jak jadę na pierwszym biegu z takimi obrotami to trochę szarpie, powyżej tych obrotów bez szarpania. Co to może być? Dwumas wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Audi A4 Avant (2002r., 96kW, 131 KM, 5 biegów) 1,9 TDI

Przeszukałem forum, ponieważ mam pewien problem, z silnikiem jak w tytule, tyle, że u mnie szarpie dopiero na 5-tym biegu:

Kupiłem auto kilka tygodni temu, teraz miałem okazję "przegonić" autko na autostradzie, ale wynikł pewien problem.

Przy wrzuceniu 5 biegu i prędkości ok. 100 km/h szarpie, drży, telepie autem (tylko przy dodaniu gazy, po odjęciu nogi uspokaja się). Po redukcji na niższy bieg i prędkości 80-90 km/h, problem znika. Wspominane szarpanie pojawia się tylko na 5-tym biegu. Nie wiem od czego to. Na forum jak znalazłem kilka tematów, to problem z szarpaniem dotyczy od startu silnika i wyższych obrotów - w moim przypadku dotyczy tylko 5-go biegu. Na dodatek doszło teraz, że auto stało ok.4 dni pod domem, i przy próbie odpalenia, zaskoczył dopiero za czwartym razem przy dokładaniu nogi na gaz.

Pomóżcie, jeśli mieliście podobny problem, nie wiem czy to filtr paliwa, czy inna dolegliwość tego auta.

PS. Na dodatek nie wraca mi bolec od zamka wlewu paliwa, palcem go wcisnę, przy zamykaniu centralki bolec się wysuwa, ale przy otwieraniu auta, nie chowa się - wie ktoś może co mu dolega? Czy tak jak w modelu b4 jest taka gumowa harmonijka, czy inaczej to rozwiązano? Pytam bo nie mam kiedy to sprawdzić, na spokojnie rozkręcić, a nie chcę, aby ktoś połakomił się na otwartą klapkę od wlewu paliwa.

Z góry dzięki za odpowiedz w temacie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...