Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI BLB brak mocy.


kvbzz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wczoraj niestety podczas jazdy nagle audi straciło moc, nie wdrożył się tryb awaryjny.

W załączniku zdjęcie z błędami. P0243, P0245.

Jakieś wskazówki od czego zacząć?

Z góry dzięki za rady!

 

WP_20180710_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcinGuteczek91 napisał:

Cześć.

Stracił moc ? To znaczy ? Ciągnie od dołu czy całkowity brak mocy , chodzi jak SDI ?

Więc tak, spadek mocy: mułowaty jak bez turbo, brak trybu awaryjnego, zapaliła się kontrolka od silnika. Nie kopci, normalnie się wkręca na obroty tylko mocy brakuje. Dodam, że turbo słychać że pracuje. A jeżeli chodzi o spadek mocy to jest to kompletny spadek, na niskich i wysokich obrotach reaguje tak samo pod względem przyśpieszenia etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kvbzz napisał:

Więc tak, spadek mocy: mułowaty jak bez turbo, brak trybu awaryjnego, zapaliła się kontrolka od silnika. Nie kopci, normalnie się wkręca na obroty tylko mocy brakuje. Dodam, że turbo słychać że pracuje. A jeżeli chodzi o spadek mocy to jest to kompletny spadek, na niskich i wysokich obrotach reaguje tak samo pod względem przyśpieszenia etc.

Sprawdzałeś EGR?

Edytowane przez MarcinGuteczek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcinGuteczek91 napisał:

Sprawdzałeś EGR?

Sprawdzałem jedynie komputerem błędy i nie wiem właśnie jaki poczynić kolejny krok tzn nie wiem od czego zacząć.

W pierwszym poście dodałem załącznik z błędami P0243 P0245 P0243 niby od przepustnicy, idąc drogą dedukcji sprawdziłem co to za błędy.
P0243 Elektrozawór regulacji ciśnienia doładowania ; przerwa w obwodzie lub zwarcie masy.
P0245 Turbo super/Super charger Wastegate Solen Oid 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2018 o 08:48, kvbzz napisał:

Sprawdzałem jedynie komputerem błędy i nie wiem właśnie jaki poczynić kolejny krok tzn nie wiem od czego zacząć.

W pierwszym poście dodałem załącznik z błędami P0243 P0245 P0243 niby od przepustnicy, idąc drogą dedukcji sprawdziłem co to za błędy.
P0243 Elektrozawór regulacji ciśnienia doładowania ; przerwa w obwodzie lub zwarcie masy.
P0245 Turbo super/Super charger Wastegate Solen Oid 


Odgrzewam temat ponieważ mam identyczny problem, pamiętasz może jak udało się go rozwiązać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...