Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ocena wybranego CarAudio do Audi B5


krzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wybrałem takie podzespoły:

Radio:

ALPINE CDA 9812RB

Głośniki przód:

DLS R6A

Wzmacniacz przód:

ESX Quantum Q-200.2

Subwoofery:

2 x Vibe Black Air II 10"

Wzmacniacz tył:

ESX Vision V-900.4

Proszę o opinie i ocenę zestawu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chciałbyś przeczytać o tym zestawie ? Mogę napisać dwie skrajne opinie i obie będą zgodne z prawdą - wszystko zależy od punktu widzenia i jaką masz skalę porównawczą. Wybrałem oznacza kupiłem czy tylko sobie upatrzyłeś ? Jeżeli to pierwsze to widocznie miałeś jakieś kryteria , którymi się kierowałeś i dzięki temu wybrałeś optymalny zestaw. Jeżeli to drugie to najpierw napisz o swoich oczekiwaniach , efekcie jaki chciałbyś osiągnąć gustach muzycznych i wielu innych rzeczach o których powinno się wiedzieć przed podjęciem decyzji. To pozwoli optymalnie dobrać poszczególne komponenty względem siebie co z kolei pozwoli osiągnąć optymalne efekt w takim budżecie. Chyba że możesz to wszystko kupić za 1000zł - wtedy jakakolwiek dyskusja jest zbędna bo nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.

ps.

Stig to rewelacyjny kierowca - koledze loco87 pewnie chodziło o wzmacniacz firmy Steg. Nie wszystkie głośniki firmy DLS są przodujące w swojej klasie - chyba że mamy możliwość ich kupna za 20% ceny. To jest właśnie cześć forum poświęcona car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem oznacza upatrzyłem.Tak chciałem by przednie głośniki miały kopa jak i tył.Co do gustach muzycznych słucham muzykę techno dlatego postawiłem na moc i niezłe kopnięcie ale jakoś też nie może za bardzo odstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie głośniki firmy DLS są przodujące w swojej klasie

Watson , te DLS R6A sa lipne twoim zdaniem ????

Krzyk , bedziesz z przodu montował na panelach czy w miejscu starych głośników??? jesli druga opcja to możesz miec cieżko żeby je zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o dls r6 to sam takie posiadam. grają naprawde głosno i fajnie. tylko ja mam lepszy tweeter bo dls ur1 i Tobie tez polecam . jezeli słuchasz techno to zapewne tez młócisz to wszystko na MP3...strasznie to zaniza jakosc dzwięku. postaw na wzmacniacze o wysokim S/N powyzej 100db najlepiej. wtedy jak dasz głosniej na wzmaku to głosniki lepiej będą brzmieć. ESX to kibel. lepiej kup audisona ,rockforda ze starej linii precisionpower , jl audi i td . co do subwoofera to ujdzie. wazne zeby były to głosniki o małej powierzchni membrany tak jak wybrałes 10'' większe strasznie sie lenią i kiepsko to brzmi jezeli chodzi o techno. zainstaluj skrzynie zamkniętą bo bassreflex robi kupe hałasu ,ale tylko w bagażniku i poza nim. i nie oszczędzaj na dobrych kablach . bedziesz zmieniac sprzęt to odkręcisz wzmak lub głosniki ale kable juz cięzej. kup dobrze kable głosnikowe ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz chodzi mi o parametry i jakosc dzwięku. sam juz miałem setki wzmaków. kup sobie audisona Vr404 xr jest teraz na allegro. stary ale kozacki. naprawde. ewentualnie audison Lrx lub Vrx ale to juz droższe. polecam rockforda 800a2 pod przód . ma ogromny zapas mocy. r6 potrzebują sporo . muszą dostac przynajmniej 100w rms aby dobrze zagrały. kup albo mocną 2 kanałówke która ma max moc rms w 2 ohm na jeden kanał lub 4 kanałowy i go mostkuj. na przód oczywiscie . co do subwoofera to kup sobie cyfrowy wzmak stabilny do 1 0hm. mniej prądu pobiera. oczywiscie koniecznie kondensator. tak ok 1 farrada na 300w rms. policzysz ile masz i kup. najlepiej 5 farradów Dietz hybrydowy. mozna kupic go za 400zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tyle....

posluchaj watsona i lepiej z nim skonsultuj ten wybor zanim podejmiesz decyzje

bo nikogo o wiekszej wiedzy na temat car audio tu nie znajdziesz

;) i poczytaj watkie jakie byly napisane w tym dziale

napisz ile mozesz przeznaczyc na ten cel ?

[br]Dopisany: 16 Luty 2009, 22:31_________________________________________________ps. black air wg mnie nie do konca nadaje sie do techno

sam mialem ich pare sztuk u siebie :gwizdanie:

do techno walilbym audio-systema ( nie pamietam modelu ...:P tego co ma 350RMS x2 ) i by bylo git

bardzo dynamiczny glosniczek

chyba ze masz wiekszy budzet to ten drozszy model co ma 600rms ( wiem ze nie rms sie liczy a skutecznosc .... ale nie chce mi sie szukac modeli to okreslam je po ilosci rms )

na przod tez bym bral audio system

w ogole to ja jestem zafascynowany ta firma bo za w miare rozsadne pieniadze oferuje wg mnie duzo lepsze zestawy glosnikow ( zwlaszcza 165mm ) niz konkurencja....

wzmacniacze pomijam bo nie mialem z nimi do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie głośniki firmy DLS są przodujące w swojej klasie

Watson , te DLS R6A sa lipne twoim zdaniem ????

(...)

Nigdzie nie wspomniałem że są "lipne" - cokolwiek to znaczy.

Jeżeli upatrzyłeś sobie ten zestaw bo chcesz mieć "kopa" (cokolwiek to znaczy) z przednich głośników to idziesz w dobrym kierunku. Niestety wybrałeś sobie jedne z najtrudniejszych drzwi do aplikacji. Panele z MDF to tylko jeden z wielu kroków jakie musisz zrobisz aby stworzyć głośnikom odpowiednie warunki do grania. Popieram przedmówce - zastąpienie T25 tweeterem UR1 poprawia brzmienie współmiernie do wydanej kwoty ale warto byłoby najpierw porównać taka zamianę bo nie wszystkim musi się to podobać.

Nie popieram natomiast kolegi automikawaw - nie istnieje takie pojęcie dobry i zły wzmacniacz to zbyt duże uogólnienie. Jednemu podoba się córka innemu teściowa. Nie istnieje też pojęcie "ESX to kibel" (cokolwiek to znaczy) bo na tą jedną opinię mogę przedstawić 10 innych zupełnie odmiennych dlatego tak ważny jest odsłuch przed zakupem.

Brzmienie wzmacniaczy marki Audison o których mowa jest diametralnie inne od ESX i to może powodować że jednym się to podoba - innym nie.

(...) wazne zeby były to głosniki o małej powierzchni membrany tak jak wybrałes 10'' większe strasznie sie lenią i kiepsko to brzmi jezeli chodzi o techno. zainstaluj skrzynie zamkniętą bo bassreflex robi kupe hałasu ,ale tylko w bagażniku i poza nim.(...)

Kolejny mit który jestem w stanie obalić w ciągu 15min (na odsłuch zapraszam do siebie). Słyszałem już tak szybkie 12" a nawet 15" i tak "leniwe" 10" że biorę pełną odpowiedzialność za to co piszę.

(...) co do subwoofera to kup sobie cyfrowy wzmak stabilny do 1 0hm. mniej prądu pobiera. oczywiscie koniecznie kondensator. tak ok 1 farrada na 300w rms. policzysz ile masz i kup. najlepiej 5 farradów Dietz hybrydowy. mozna kupic go za 400zł na allegro.

Kolejna "dziwna" teoria - czy wzmacniacz klasy AB o mocy nominalnej 100W pobiera więcej prądu niż wzmacniacz klasy D o mocy identycznej ? NIE. Wzmacniacze klasy D potrafią po prostu tą samą ilość prądu lepiej "spożytkować". Oczywiście coś kosztem czegoś ale to już byłoby nie na temat.

Następna "ciekawa" teoria na temat kondensatora w układzie zasilającym - "koniecznie kondensator" w przypadku kiedy nie wiemy jakiej mocy będzie wzmacniacz (rozumiem że propozycja ESX upadła) jest co najmniej rozrzutnością i brakiem konsekwencji . Sens i celowość stosowania kondensatora w car audio jest wtedy kiedy moce wzmacniacza/wzmacniaczy zbliżają się w okolice 1000W RMS i prawidłowy przelicznik jest następujący - na każde 500W 0,5F. Oczywiście nic się nie stanie jeżeli zastosujesz kondensator 5F o którym wspomina kolega ale zanim kondensator 5F (przy przeciętnej mocy wzmacniacza) zrobi to co do niego należy (czyli odda nagromadzoną w sobie energię) powód dla którego w ogóle podjął takie działanie dawno minie (szybkość rozładowania kondensatorów jest zadziwiająco często pomijana przy tego typu tematach).

(...) kup albo mocną 2 kanałówke która ma max moc rms w 2 ohm (...)

Nie rozumiem jaki jest sens stosowania wzmacniacza stabilnego do 2 Ohm w przypadku kiedy zestaw R6A jest 4 Ohm.

Mój apel do wszystkich - bierzmy odpowiedzialność za to co piszemy bo to zostaje dla potomnych i powstają z tego jakieś dziwne mity i nowe teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja obalę twoje twierdzenia. kolega ma 3600zł. znasz superszybki subwoofer za małe pieniądze ??? znasz tanie wzmacniacze klasy A ?? a co do kondensatora to nikt nie powiedział jaka moc bedzie zestawu . napisz jaki zestaw proponujesz za te pieniądze ...jak bedzie potwierdzac twoją teorie to sie pokłonie :) ale z własnego doswiadczenia wiem ze nie zbuduje dobrego zestawu z superszybkim głosnikiem np 38cm i wzmacniaczem klasy A i dobrymi kablami za 3600zł !!! dlatego ja proponowałem mu dobre aczkolwiek tansze wyjscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie dobrze nagłośnić auto małymi nakładami nie raz na pokazach CA sa auta które graja bd i nie maja jakiś kosmicznych kwot wpakowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja obalę twoje twierdzenia. kolega ma 3600zł. znasz superszybki subwoofer za małe pieniądze ??? znasz tanie wzmacniacze klasy A ?? a co do kondensatora to nikt nie powiedział jaka moc bedzie zestawu . napisz jaki zestaw proponujesz za te pieniądze ...jak bedzie potwierdzac twoją teorie to sie pokłonie :) ale z własnego doswiadczenia wiem ze nie zbuduje dobrego zestawu z superszybkim głosnikiem np 38cm i wzmacniaczem klasy A i dobrymi kablami za 3600zł !!! dlatego ja proponowałem mu dobre aczkolwiek tansze wyjscie

watson tu sa chyba niby obalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi ze zadne auto na CA nie gra ładnie bo to zalezy co dla kogo jest dobre za mniej niz 10 tys . dla jednych magnat i td grają ładnie dla innych zapco , genesis i td a tego nie kupisz za małą kwote

trochę dziwnie podchodzisz do tematu :blink: albo ja nie rozumiem :wallbash: bo z tego można wywnioskować ze masz podejście ze im droższy sprzęt tym lepiej musi grac i nie warto inwestować w coś tańszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...