Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze skrzynia manualna 1.8 tfsi 170 km!!! Szum na 2 biegu


drakoa4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Od jakiegoś tygodni po powrocie z gór zauważyłem ze podczas hamowania silnikiem czyli w momencie kiedy puszczam gaz ale auto jest dalej na biegu słychać dosyć duży szum na drugim biegu. Po dodani gazu bądź zrzuceniu biegu na neutralny jest cisza czyli tak jak być powinno. Postanowiłem się udać do serwisu na diagnozę. Przyjechałem dzisiaj na 9 siedziałem do 12.30. Zakładali kamerę i mikrofon na skrzynie i ewidentne wyje coś w skrzyni i znaleźli opiłki metalu w oleju. Natomiast nie są wstanie dokładnie powiedzieć co to może ponieważ pasowałoby wyjąc skrzynie, a skoro już ja wyjmia to według nich skrzyni musi zostać rozebrana na części pierwsze i wiele części nie nadaj się na ponowny można co znaczy ze musza użyć nowych części. Wszyskto ładnie pięknie zapytałem Pana o koszt takiej naprawy i tu mnie ścięło z nóg. Pan powiedział ze jeżeli jest to co się domyślają to koszt jej wyjęcia z jakimiś częściami będzie minimum 10 tysięcy złotych. Gdzie nowa skrzyni kosztuje 16500 zł. Pan mi zaproponował żeby przemyślał sprawę i dał im znać, lecz żadne z tych rozwiązań nie jest dla mnie dobre szczerze mówiąc. Oczywiście chodzi o sumy jakieś padły w serwisie. Auto ma przejechana 85 tysięcy pakiet s line. Avant 1.8 tfsi 170 km skrzynia manualna. 

Panowie możecie coś doradzić co z tym zrobić?? Cokolwiek jakieś pomysły co by to mogło być. Serwisant mówił coś o mechanizmie różnicowym. 

czekam na odpowiedzi i dalsza dyskusje w tym temacie.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...