Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Piszczenie podczas jazdy.. hamulce?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
Mam problem z piszczeniem/buczeniem/wyciem podczas jazdy. Sprawa wygląda tak:
-Na zimnym nic nie słychać
-Po przejechaniu kilkudziesięciu km i ostrym hamowaniu zaczyna piszczeć przy jeździe na wprost(nie czuć żeby hamował)
-Przy skręcie lewo/prawo dźwięk zwykle ustępuje
-Po zdecydowanym naciśnięciu hamulca ustępuje
-Przy wciśnięciu (i trzymaniu) hamulca bardzo delikatnie, słychać wycie 2x głośniej i na kierownicy czuć delikatne wibracje.
-Różnica temperatur tarcz hamulcowych to tylko kilka stopni- 61 vs 55.

Mechanik wcześniej wymieniał:
-zwrotnice na używkę(urwali mocowanie zacisku)
-łożysko + piasta- nówki

Jakie macie pomysły?

Ja podejrzewam: łożysko, piastę, samą zwrotnicę?, zacinający się klocek w zacisku. Problem tylko jak znaleźć winowajce bo mechanicy sprawdzali podobno łożyska i mówili że są OK i to pewnie tarcze z tyłu bo stare... a wycie słychać z przodu + przy zaciągnięciu ręcznego nie ma zmian :)

Edytowane przez johnx

Opublikowano
32 minuty temu, johnx napisał:

1. Ja podejrzewam: łożysko, piastę, samą zwrotnicę?, zacinający się klocek w zacisku. Problem tylko jak znaleźć winowajce bo mechanicy sprawdzali podobno łożyska i mówili że są OK

2. i to pewnie tarcze z tyłu bo stare... a wycie słychać z przodu + przy zaciągnięciu ręcznego nie ma zmian :)

1. Jak masz rachunek na wykonane usługi, zwłaszcza na wprasowanie łożysk a mechanicy nie potrafią znaleźć przyczyny piszczenia to musisz poszukać lepsiejszych mechaników.

Bicie tarcz sprawdzone ? zaciski skontrolowane, tłoczek wysuwa się swobodnie ? prowadnice działają jak należy ?

Masz tarcze i klocki OK ?.

2. co to znaczy stare tarcze i czyja to opinia ?,  tych samych mechaników czy Twoje spekulacje.

Tak to sobie możemy pogdybać na priv.

 

Opublikowano
  • Autor

Ad 1. Po sprawdzeniu 5ciu warsztatu lepszych w Bydgoszczy nie znalazłem... i to boli:) Chyba że macie lepsze propozycje?

Tarcze nie biją, bo zimne tez by biły. Zaciski do sprawdzenia to samo prowadnice - zbieram listę przyczyn żeby nie podnosić auta co 10 minut.
Klocki w miarę świeże, tarcze jeszcze nie kwalifikują się do wymiany: dość grube i mają niezbyt duży rant.

Ad 2. Opinia mechaników. Dla mnie hamują spoko i mają dość grubości więc tego nie dotykam.

Inne propozycje?

Edytowane przez johnx

Opublikowano

Jedź na rozpędzarkę do kół i będzie wiadomo co to.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.