Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przewód hamulcowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów , dzisiaj zauważyłem u siebie z prawej strony od pasażera ze podczas hamowania i wciskania hamulca minimalnie się sączy płyn hamulcowy pomiędzy przewodem elastycznym a sztywnym tak jakby w miejscu gdzie się je skręca , będę dzisiaj zdejmował koło , czyścił to i próbował może dokręcić i tez zapytanie do was , co z tym zrobić ponieważ mam jutro trasę 420 km DE-PL i muszę wrócić ponieważ mam strzelony zacisk z tylu i jest obecnie zaślepiony a będę go w PL wymieniał wraz z innymi rzeczami... Dodam ze przewody elastyczne wyglądają w miarę okej i nie ma widocznych rozwarstwień i tego typu rzeczy. Wrzucam niżej zdjęcie

Ogólnie bardzo mało tego płynu się sączy, znikome ilości jedynie co to ze jest mokre pewnie z wcześniejszych wycieków 

 

769798DA-7B2B-459C-A00B-93363FA1958F.jpeg

Edytowane przez Barto1803

Opublikowano

Przed próbą kręcenia dokładnie oczyść przewód z rdzy bo bardzo lubią się zapiekać. Użyj dużo penetratora do rudej i koniecznie klucza do przewodów.

Możesz jeszcze dobrze obejrzeć tą rdze na łączeniu śruby i przewodu, najlepiej jak ktoś by wsiadł i mocno wciskał pedał tak żebyś zobaczył czy to nie z tego miejsca cieknie.Jeśli tak jest to nie rób nic bo będzie tylko gorzej  i szybko zarób przewód z nową końcówką.

Opublikowano
  • Autor
31 minut temu, mayonez666 napisał:

Przed próbą kręcenia dokładnie oczyść przewód z rdzy bo bardzo lubią się zapiekać. Użyj dużo penetratora do rudej i koniecznie klucza do przewodów.

Możesz jeszcze dobrze obejrzeć tą rdze na łączeniu śruby i przewodu, najlepiej jak ktoś by wsiadł i mocno wciskał pedał tak żebyś zobaczył czy to nie z tego miejsca cieknie.Jeśli tak jest to nie rób nic bo będzie tylko gorzej  i szybko zarób przewód z nową końcówką.

Trochę to oczyściłem chwile temu i nic takiego nie widać niestety i jest tyle piachu ze ciężko wszystko wygrzebać niestety ale jedyne co zauważyłem to ze na pewno minimalnie przy hamowaniu pod ta nakretka ( jak zwał tak zwał ?) zbiera się płyn bo wziąłem druga osobę żeby mi hamowała po oczyszczeniu tego , wszystko jest mocno skręcone i teraz nie wiem czy to jednak może być problem z przewodem elastycznym czy sztywnym, dziwna sprawa bo zazwyczaj jak mi strzelały przewody np elastyczne to wyglądały od razu na skatowane i z rozmachem strzelały a tutaj wszystko wyglada w porządku chyba ze ktoś zle to skręcił i po gwincie leci .. nie mam pojęcia teraz ale no będę jeszcze obserwował przed trasa i zobaczymy bo jutro już muszę być w PL żeby założyć np ten zacisk na tył bo obecnie mam 3 heble . Mam nadzieje ze nie zabraknie ich w trasie ?.. Zaznaczyłem na zdjęciu spod czego się sączy 

6AAB86EA-BA3A-4761-9BE0-06A518B412E9.jpeg

Opublikowano

W tym miejscu to mniejszy problem, choć prawdę mówiąc może raz spotkałem się z wyciekiem w tym miejscu. Gorzej jak by był uszkodzony sam przewód przy śrubie, a tam jest to nagminne.  Nie zdziw się jak mechanik będzie musiał wymienić przewód elastyczny bo może tak być że śruba się z niego nie wykręci.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, mayonez666 napisał:

W tym miejscu to mniejszy problem, choć prawdę mówiąc może raz spotkałem się z wyciekiem w tym miejscu. Gorzej jak by był uszkodzony sam przewód przy śrubie, a tam jest to nagminne.  Nie zdziw się jak mechanik będzie musiał wymienić przewód elastyczny bo może tak być że śruba się z niego nie wykręci.

Warto mieć nadzieje ze uda się go wykręcić a jak nie to trudno koszt nie jest przerażający przewodów to najwyżej polecę dokupić, byle wytrwalo do Polski potem to niech się dzieje co chce ? No nic dzięki wielkie za pomoc i w sobotę trzeba brać się za samochód na porządnie już ?

Opublikowano

Na wszelki wypadek weź ze sobą obcinaczki i dobre kombinerki żeby zagiąć i zagnieść przewód (zaślepić) :D

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, mayonez666 napisał:

Na wszelki wypadek weź ze sobą obcinaczki i dobre kombinerki żeby zagiąć i zagnieść przewód (zaślepić) :D

Okej ??

Opublikowano

Przygotuj się na wymianę przewodu sztywnego.

Skoro poprawiłes łączenie i dalej się saczy to kulka w nim nie dochodzi równo do otworu w gietkim.

Proponuję odkrecic to raz jeszcze PL wyrównać dobrze kulkę i wtedy skręcić to na nowo.

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.