Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana uszczelniaczy zaworowych silnik ALT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

czy ktoś z Was wymieniał same uszczelniacze zaworowe bez ściągania głowicy w silniku ALT 2.0? Czy w ogóle to jest możliwe bez ściągania głowicy?

Czy to pomogło coś w spalaniu oleju (bo rozumiem że całego problemu nie rozwiązuje)?

Zastanawiam się czy warto to zrobić, ponieważ koszt jest dużo mniejszy niż remont całego silnika a może akurat coś to pomoże.

Opublikowano

Ten silnik większą ilość oleju spala poprzez pierscienie tłokowe. Oczywiście uszczelniaczami zaworowymi też lecieć może ale po wymianie spalanie oleju raczej drastycznie nie spadnie. Co do samej wymiany bez ściągania głowicy zapewne znajdzie się magik który podoła ale lepiej zdjąć i zrobic jak należy. No ale tu decyzja należy do Ciebie i mechanika czy podejmie się roboty "in situ" (na silniku bez demontażu)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.08.2018 o 21:32, marasisonlyone napisał:

Też rozważam taka akcje, jakbyś sie zdecydował albo coś więcej wiedział w temacie mógłbyś się podzielić :)

Na razie nic się nie dowiedziałem. Pytałem kilku mechaników (w okolicy Bielska-Białej) ale raczej nie są chętni robienia tego bez ściągania głowicy. W jednej firmie mi powiedzieli min. 1500zł... 

Może ktoś jest w stanie polecić kogoś kto zna temat (ze Śląska)?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Czy jest może ktoś na forum kto robił (niekoniecznie osobiście) taką wymianę w swoim samochodzie?

Opublikowano

Ile masz na liczniku ? Ile oleju bierze ?.

Mierzyłeś kompresję lub robiłeś próbę olejową ?.

Wydanie kwoty 1500 zł na same uszczelnienia i brak pewności na zmniejszenie poboru oleju to tylko zbędny wydatek.

Trzeba wymienić również tłoki.

Przymierzam się do takiego remontu za jakiś czas

 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.09.2018 o 09:40, KINIAM napisał:

Ile masz na liczniku ? Ile oleju bierze ?.

Mierzyłeś kompresję lub robiłeś próbę olejową ?.

Wydanie kwoty 1500 zł na same uszczelnienia i brak pewności na zmniejszenie poboru oleju to tylko zbędny wydatek.

Trzeba wymienić również tłoki.

Przymierzam się do takiego remontu za jakiś czas

 

Niecałe 200k. Bierze około 0,7 na 1k.

Kompresji nie sprawdzałem.

Nie mam zamiaru tego robić w takiej cenie. Tym bardziej że nie znam nikogo kto by się na tym znał. Także na razie musi zostać tak jak jest ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.