Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE 1Z] Chwilowy zanik ciśnienia oleju ?


vikis4

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wczoraj taki przypadek: VW golf 1.9 90 ps. przy spokojnej jezdzie około 2200 obr zapaliła się kontrolka smarowania-dosłownie od razu zgasiłem silnik,sprawdziłem olej wszystko oki (wymieniony około 800km temu!) Ponownie odpaliłem autko-wszystko super,ruszam i po przekroczeniu 2000 znowu to samo! Jechałem tak z 50m i stanołem-kontrolka zgasła. Sprawdziłem czujnik miernikiem i wydaje się być ok! Od tej pory to się nie powt. Jutro podpinam zegar i sprawdze jakie jest ciśnienie. Dodam,że autko pracuje normalnie-nie klepie ,nie kopci,moc jest. Co to było??? Proszę o jakieś rady/spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem ciśnienie: na zimnym silniku,wolne obroty 4,3-5, Ciepły wolne obroty 1,5 przy 2500 obr. ponad 4! Więc wnioskuje,że z motorem jest wszystko ok! Ale podczas próby po przekroczeniu 2000 obr. zapaliła się kontrolka ciśnienia-słyszałem,że to normaly objaw (czujnik odłączony) ponieważ czujnik oleju (w tym silniku jest jeden) bierze odczyty z czujnika prędkości obrotowej wału. Podejrzewam usterke elektryczną. Jeśli kotoś ma jakieś pomysły to piszcie-będe wdzięczny za każde info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

mam pytanie gdyż zapaliła mi sie kontrolka oleju podczas próby odpalenia samochodu, sprawa ma sie tak

w grudniu mialem stluczkę dopiero dzisiaj po naprawie probowalem odpalic samochod i auto nie chce odpalic podejrzewam ze jest to zwiazane z mrozem a mam nie ogrzewany garaz, krecilem dosyc dlugo rozrusznikiem no i w pewnym momencie zapalila sie kontrolka oleju, sprawdzilem na vagu zadnych bledów, dodam ze silnik nie odpalany od grudnia, ktos mi moze udzielic odpowiedzi czy to cos powaznego czy poprostu skutek mrozu i brak cisnienia spowodowany brakiem rozruchu (wolne obroty silnika na rozruszniku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...