Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptive lights nie działa - brak komunikatu na wyswietlaczu


burrittowsn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem auta od tygodnia zauważyłem że światła mijania świecą bardzo nisko. Po za tym nie działa doświetlanie zakrętów. Przy włączaniu silnika widzę jak światła ustawiają się lekko góra/dół lecz zostają w niskim położeniu. Bardzo proszę o pomoc kupiłem auto używane i boje się że sprzedawca mnie oszukał i auto może było bite od przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei mam leaving Home- on

Auto headlights - Late

Daytime Run. Light- on 

Headlamp converter -off 

Edytowane przez burrittowsn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Daj wiecej informacji na temat auta.

Przed- czy polift?

Skoro widzisz po starcie silnika jak lampy sie poziomuja wychodze z załozenia ze to xenony (halogeny tego nie robia).

Najprawdopodobniej nie sa dobrze skalibrowane czujniki połozenia na wahaczach albo ktoryś z nich jest zepsuty, chociaz w tym przypadku powinno byc to wyswietlone komunikatam na FISie. Jedz na stacje diagnostyczna i sprawdz czy rzeczywicie masz za nisko ustawione swiatła. 

Edytowane przez Muskel1
Ort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Adaptive lights w A4 to nic innego jak swiatła skrętne. 2 wersje Xenonow w A4 właśnie skrętne i nie skrętne. Jesteś pewien, że masz skrętne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie funkcje których nie można ze sobą mylić. 

1. Światła skrętne. Czyli w czasie jazdy do 120 km/h soczewki xenonów "śledzą" ruchy kierownicy czyli strumień swiatła kierowany jest w czasie jazdy zgodnie z ruchem kierownicy.

2. Doświetlanie zakretow. To funkcja w czasie jazdy z niwielką predkościa przy zmianie kierunku jazdy (lub w momencie uruchomienia kierunkowskazu). Realizowane za pomoca żarowki halogenowej H7 zintegrowanej w reflektorach Bi-xenonowych (w polifcie) lub za pomoca swiateł przeciwmgielnych w przedlifcie). 

Swiatła skretne oraz doświetlanie zakretow (w polifcie) działaja tylko na pozycji "Auto" włacznika swiateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz włacznik świateł w pozycji Auto ustawic. Tylko wtedy działa. Masz na 100% skrętne xenony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...