Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podłączeniem światłowodu El wire


Piana92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakładam nowy temat, żeby nie śmiecić w temacie z dekorami led. Otóż mam problem z swiatlowodem el wire. Zabrałem się za to, podłączyłem się, tzn przetwornice pod oświetlenie nawiewów ale światłowód nie świeci jednostajnie, miga., a razem z nim całe podświetlenie( nawiewy,esp itp.) Jakby przerywało prąd. Jak podpinam pod akumulator, świeci jak powinien, światłem stałym, nic nie przerywa. Macie pomysł jak to ogarnąć? Tak mały prąd jest opuszczony pod oświetlenie nawiewów,że nie ogarnia? 

Dzięki za każdą radę z Waszej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże obciążenie zapewne. Podłącz przez jakiś przekaźnik. Włączenie oświetlenia deski zewrze styki przekaźnika i ten poda napięcie z jakiegoś innego miejsca na przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy będzie to dalej działać jakbym podłączył się do nawiewów? Zależy mi na tym żebym miał przyciemnianie i rozjaśnianie podświetlenia tak jak to jest z deską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Bo nie mam pomysłu jak to ogarnąć... może przetwornice inna by coś dała ale nie znam napięcia w tym źródle zasilania, czy jest po prostu 12v ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że i sama przetwornica (bez podłączonego światłowodu) też daje takie objawy. Nie mam niestety voltomierza, żeby sprawdzić napięcie. Ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duze obciazenie obwodu zapewne. To nie jest obwód zasilania duzej mocy. On ma zasilić max kilka Watów albo Twoja przetwornica to jakis chinski twór nie do konca dziala tak jak powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw podswietlenie na maksymalną moc i sprawdź czy też miga. Wg mnie przetwornica nie jest przystosowana do pracy z obniżonym napięciem ktore występuję przy sciemnianiu podswietlenia. 

Jesli nie chcesz uszkodzić licznika to proponuję nie podlączać takich odbiorników pod obwód podswietlenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...