Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 2.0 ALT]Strzela w kolektor ssący, dziwna praca silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Mam problem z tym silnikiem. Właśnie świeżo został zmieniony wariator, łańcuch, napinacz i zawór wysokiego ciśnienia oleju czyli cały komplet (dzwonił z tyłu silnika, teraz cisza) wszystko oryginał z ASO. Problem w tym że silnik po złożeniu strzela w kolektor ssący, raz na jakiś czas ma problem żeby wkręcić się na obroty powyżej 2 tyś. Przy jeździe nie ma tej mocy co powinien ale do pewnego zakresu obrotów ok 2,5 - 3 tyś, powyżej już silnik ciągnie jak na 130 km przystało. Silnik zachowuje się jakby zawory nie prawidłowo się otwierały albo jakby miał problem z zapłonem. Komputer nie wyrzuca żadnych błędów, rozrząd ustawiony prawidłowo (Przestawienie o jeden ząbek skutkuje błędem o braku synchronizacji). Może ktoś miał podobny problem? Nie mam pomysłu co może być przyczyną, dodam jeszcze że po rozgrzaniu nie strzela w dolot, problem występuje na zimnym silniku. Wrzucam filmik jak pracuje auto.

Opublikowano

Sprawdziłbym jednak rozrząd jeszcze raz na Twoim miejscu. Miałem kiedys sytuacje, że rorząd przestawiony był o ząb i okazało sie że komputer zadnego błędu nie wyrzucał.

Opublikowano
  • Autor

Problem w tym że jeśli przesunę rozrząd do przodu o jeden ząb to od razu wyrzuca błąd synchronizacji i ta sama sytuacja jest jeśli przesuwam rozrząd o jeden ząb wstecz. Na tym ustawieniu komputer nic nie wskazuje, żeby było coś nie tak. Teraz pytanie, które czujniki się synchronizują przy rozrządzie? Przed wymianą napinacza i całego tego wariatora itd. potrafił na zimnym strzelić w dolot ale to sporadycznie, dwa może trzy strzały czasami. Teraz wali w kolektor serię i to za każdym razem gdy jest zimny. Kolejna kwestia, jeśli rozrząd byłby źle ustawiony to czy na ciepłym silniku normalnie by chodził, równiutko? Jeśli tylko się rozgrzeje można kieliszek na silniku postawić i żadnej kropli nie rozleje.
Dziś  jeszcze patrzyłem czy wina nie leży po stronie mieszanki czy też wtrysków, niestety, odłączyłem bezpiecznik od pompy żeby nie dawała paliwa i samochód uruchomiony w trybie awaryjnym na gazie i wciąż to samo. Dziwne jednak jest to że na gazie auto widocznie lepiej jedzie.

Edytowane przez daniel8100

Opublikowano
W dniu 18.09.2018 o 18:32, daniel8100 napisał:

Problem w tym że jeśli przesunę rozrząd do przodu o jeden ząb to od razu wyrzuca błąd synchronizacji i ta sama sytuacja jest jeśli przesuwam rozrząd o jeden ząb wstecz. Na tym ustawieniu komputer nic nie wskazuje, żeby było coś nie tak. Teraz pytanie, które czujniki się synchronizują przy rozrządzie? Przed wymianą napinacza i całego tego wariatora itd. potrafił na zimnym strzelić w dolot ale to sporadycznie, dwa może trzy strzały czasami. Teraz wali w kolektor serię i to za każdym razem gdy jest zimny. Kolejna kwestia, jeśli rozrząd byłby źle ustawiony to czy na ciepłym silniku normalnie by chodził, równiutko? Jeśli tylko się rozgrzeje można kieliszek na silniku postawić i żadnej kropli nie rozleje.
Dziś  jeszcze patrzyłem czy wina nie leży po stronie mieszanki czy też wtrysków, niestety, odłączyłem bezpiecznik od pompy żeby nie dawała paliwa i samochód uruchomiony w trybie awaryjnym na gazie i wciąż to samo. Dziwne jednak jest to że na gazie auto widocznie lepiej jedzie.

Spróbuj na odpiętej przepływce

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.