Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca silnika


damian05

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Mam problem z nierówna pracą silnika na niskich obrotach. Zaczęło się od dziwnego dźwięku jakby piszczącego paska po przejechaniu 10 km. Teraz pasek nie piszczy ale na biegu jałowym silnik nierówno pracuje oraz widać jak lekko przygasa oświetlenie. Po dodaniu gazu na wyższych bobrotach wszystko wracac do normy. Zastanawiam sie czy może to byc powiązane z napinaczem paska wielorowkowego bo wydaje mi sie ze pracuje on troche dziwnie, ale nie wiem na 100% bo nie wiem jak było wczesniej.  Macie moze jakiś pomysły albo ktoś już się spotkał z takim problemem?

Przesyłam film z pod maski i tłumika 

https://youtu.be/tpQ2i3I08Vw

 

Edytowane przez damian05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ładowanie alternatora na zaciskach alternatora. Wydaje mi się, że pisk może pochodzić z kończących się łożysk, stąd ta praca napinacza paska. Mogło też się skończyć sprzęgiełko alternatora i efekt jest ten sam. Sprawdź najpierw ładowanie a później ściągnij pasek i sprawdź czy sprzęgło alternatora działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nieszczelną membranę miałeś w odmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie, membrana pękła prawdopodobnie ze starości. Wymiana separatora oleju załatwiła sprawę.

Ps. Polecam kupić oryginalną nie bawić się w zamienniki, trochę droższa ale jakość wykonania o wiele lepsza.

Edytowane przez damian05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...