Jump to content

corradoowner

Pasjonat
 • Content Count

  343
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

28

1 Follower

About corradoowner

Informacje

 • First name
  Przemek
 • Location
  Zielona Góra

Car

 • Car model
  A4 B8
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2009
 • Engine
  2.0 TDI
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

863 profile views
 1. Zmieniłeś coś w kodowaniu? Jaki miałeś kod i jaki wpisales? Aku przed założeniem i zakodoeaniem było naładowane?
 2. Napisz za co odpowiedzialne są bezpieczniki, które znalazłeś bo nikt z nas nie jest wróżka. Jeśli jesteś pewny, że problem jest gdzieś w komponenetach połączonych swiatlowodem to kup pętle światłowodowa i wypinaj po kolei urządzenia i wypinaj pętle. W ten spsosb szybko zlokalizujesz które urządzenie się nie usypia. Wtedy wystarczy sprawdzić czy problem jest po stronie instalacji czy samego urządzenia.
 3. Zamów sobie zamek bo problem powróci
 4. Ale Ty masz euro 6 z addblue a to inny silnik. Przy aktywnym wypalaniu nie musisz jechać na autostradę żeby pomóc wypalić dpf. Komputer sam podnosi egt żeby dopalić dpf więc zrobisz to w mieście bądź na postoju. Dlatego napisałem, że chyba mam popsute auto bo nic takiego się nie dzieje a dpf wypala się co 800km
 5. Tak, to mój 3 diesel i każdy robił takie same trasy. Poprzednia b7 zrobiłem 80 tys w takim trybie jazdy. Trasa to pojęcie względne. Raz na miesiąc może dwa. Czasem jest to 20km czasem 200km. Myślę że nie jestem tu jedyny, który używa auta w mieście. Jak sprzedawałem b7 to miała 340 tyś, teraz ma około 440 tyś. Jeździ nią mój kolega, nic się nie dzieje. Zmieniam olej co 10 tyś, filtry na czas, paliwo na sprawdzonej stacji, wszystkie naprawy na czas. Co ma się niby stać jeżdżąc dieslem po mieście? Będzie nie dogrzany jeśli robisz krótkie trasy, ale jeśli dobrze go serwisujesz to nic mu nie będzie. Co do dpf to nie raz przerywalem mu wypalanie. Ten temat był już przerabiany na forum i jestem tego samego zdania, że można przerwać wypalanie. Co do wypalania na trasie to jest to praktycznie nie wykonalne.
 6. Czytam wasze wypowiedzi i wnioskuję po nich, że z moją b8 jest coś nie tak. Kupiłem auto 3.5 roku temu, kręcę się nim wokół komina. Do pracy mam jakieś 500 metrów, żona około 2.5km. Auta 95% używam do jazdy po mieście. Auto po diesel Gate i dpf wypalał mi się średnio raz na 800-900km. Zrobiłem tak około 50 tyś km. Od września auto jest wystrojone na p 210km i 450Nm. Turbo hybryda, customowy IC i dolot, wydech. Celowalem w okolice 240-250km ale tuner powiedział mi, że jeżeli chce żeby dpf przeżył to zostawimy tak jak jest, jeśli chce więcej to musi wylecieć. Od września zrobiłem 4000km po mieście i dpf wypalił się 3 razy, ostatni raz kilka dni temu. Wypalanie trwało nie więc niż 10min przy kreceniu się po mieście.
 7. Przy pomiarze zatrzasnales zamek klapy tak aby auto potwierdziło zamknięcie kierunkowskazami? Po ok 10 min będzie prawidłowy pomiar.
 8. corradoowner

  B8 TrOOOOp

  Nie do końca napisałeś co, co zmienia ale znalazłem błąd o który jest ten spór : TUNER RADIO 56 : 4G0035053 01 00 03 02 01 00 00 00 01 4G0035053 01 00 03 01 00 00 00 00 01 KODOWANIE pod BANG OLUFSEN 01 - zewnętrzny wzmacniacz b&o 02 - wewnętrzny w tunerze 00-01 zmiana profilu dźwięku My zmieniliśmy tylko z 01 00 03 02 01 00 00 00 01 na 01 00 03 02 00 00 00 00 01 Więc tylko dźwięk a nie dźwięk i wzmacniacz. Kod w dziale car audio jest błędnie opisany zmiana na b&o. Myślę że teraz jest wszystko jasne.
 9. corradoowner

  B8 TrOOOOp

  Zacytowalem co napisał Wrclaguna w temacie o dołożeniu b&o. Czy napisałem że to robiłem? Nie, więc skąd ten atak?! Poprosiłem żebyś wyjaśnił w takim razie co zmienia kodowanie które krąży na forum, nie tylko tym, i jest opisane jako kodowanie b&o. Użyłem tego kodu tak samo jak [email protected] i inne osoby z forum i działa i nie ucielo nam dźwięku. Zamiast wyjaśnić wolales mi nawciskac. Twoja sprawa. Wrclaguna zakładał banga u siebie i kilka osób z forum korzystało z jego instrukcji i też b&o im działa. To on napisał o kodowaniu wzmacniacza b&o w 19 gateway a ja tylko zacytowalem.
 10. corradoowner

  B8 TrOOOOp

  To było dawno 😀 dużo czytam i szybko się uczę 😀
 11. corradoowner

  B8 TrOOOOp

  To kodowanie, o którym tu piszemy dotyczy kodowania tunera na bang olufsen i jak najbardziej jest to dobrze nazwane. To o czym piszesz Ty i kolega WydRos to kodowania wzmacniacza bang olufsen w 19 can gateway a nie tuner 56. Przeczytałem jeszcze raz temat Wrclaguny i teraz, przynajmniej dla mnie, wszystko jest jasne. Nikt z nas nie kodowal wzmacniacza, tylko sam tuner. Logiczne jest kodowanie wzmacniacza b&o bo jest dołożony do tunera, który ma w sobie wbudowany wzmacniacz, dlatego kodowanie wzmacniacza ucina dźwięk na wyjściu głośnikowym z tunera. Dźwięk z tunera omija wzmacniacz tunera i idzie prosto do wzmacniacza b&o i z niego na głośniki. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. W dziale car audio, temat kodowanie tunera
 12. corradoowner

  B8 TrOOOOp

  Masz rację, nie rozumiem. Przekodowalismy tuner na bang olufsen kodem jaki podał [email protected] na początku tej strony i WRCLAGUNA w temacie o montażu audio bang olufsen. Nikomu z nas nie zniknął dźwięk tylko poprawiła się jego jakość. Jest na forum kilka lub kilkanaście osób, które przekodowalo swój tuner na bang olufsen, i setki jak nie tysiące osób z amerykańskiego forum Audi, gdzie pierwszy raz o tym czytałem. Co w takim razie zmienia kodowanie bang olufsen w zwykłym tunerze bez bang i bez żadnego wzmacniacza? Dźwięk nikomu nie zniknął nawet na chwilę.
 13. corradoowner

  B8 TrOOOOp

  Nie zgodzę się. Zobacz temat w car audio b8 kodowanie tunera. Też mam ASS w mmi 3g+ i zmieniłem kodowanie na bang olufsen. Nic mi nie odcielo a po kodowaniu dźwięk zmienił się o 180 stopni na plus oczywiście. Jakbym wsiadł do innego auta. Kilka osób z forum zrobilo to samo i u wszystkich działa to tak samo.
 14. corradoowner

  B8 TrOOOOp

  Tak ale [email protected] ma MMI 3G+ bez ASS i tuner przyjął kodowanie banga i dźwięk się zmienił diametralnie więc albo kodowanie działa dla zwykłego tunera albo ktoś wcześniej wymienił tuner. Nikt nie potwierdził czy tuner bez ASS przyjął kodowanie banga i zmienił dzwiek na plus. Mam taki tuner więc jak będę miał chwilę czasu to spróbuję.
 15. corradoowner

  B8 TrOOOOp

  Ta informacja jest na forum od dłuższego czasu ale nie wierzyłes, że to działa 😀 Teoretycznie działa to tylko z ASS, więc albo [email protected] nie wie co ma w aucie albo ktoś przed nim wymienił tuner 😀
×
×
 • Create New...