Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Silnik nie wchodzi na obroty powyżej 5000


prodi5

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam maly problem w moim audi obroty utrzymuja sie na 600 a jak przyspieszam to dojda do 5000 i wiecj nie pojdzie do gory czy ktos wie w czym tkwi problem?

warnwarn.gifNazywanie wątków niezgodnie z regulaminem forum (ten poprawiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dorzuce tutaj jedną uwagę, która może zmieni nieco kierunek poszukiwań. Możliwość uzyskiwania odpowiednich obrotów wiążą się ze stosunkiem wydajności silnika do tarcia.

Po pierwsze: jeżeli silnik jest nieserwisowany i zurzyty to trudno uzyskać sprawność urządzenia nowego.

Po drugie: jeżeli przez wiele lat silnik był kręcony do 3000 obrotów (co jest bardzo popularne tzw. jazda na kropelke) to potem nie bedzie kręcił do jego możliwości fabrycznych. Można próbować rozciągnąć silnik poprzez regularne dociąganie do obrotów maksymalnych, ale udaje się to tylko wtedy gdy jest on serwisowany. Można to robic samemu, zgodnie z książką serwisową.

Facet, najpierw zrób sprawy podstawowe, a potem pytaj czy to może być wina świec. Może dzisiaj nie jestem w formie, :sick3: ale normalnie nie rozumiem zapytania. :sesese:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano własnie, pasek, świece i ... latarka czyli totalny mix. Musisz wiedzieć czy masz wymienione świece, bo inaczej nie wiadomo co wogóle jest sprawne. Porób wszystko i dopiero potem zadawaj pytania, bo takto to nic z tego ne wyjdzie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę walczysz z tym już rok czasu ? I dalej cicho-ciemno ??? Wymieniłeś już chociaż jakąś część, czy dalej tkwisz z tym problemem jak w lutym 2009r. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrobić reset ECU ? Masz możliwość podpiąć się VAGiem ?

Nie masz silnika [ADP]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że masz gościa co kasuje Ci błędy, a jednak były/są jakieś napisz czego dotyczyły.

Silnik powinieneś mieć [AHL], [ANA] lub [ARM] jeżeli masz rocznik 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jak koles przy wylaczonym zaplonie mowi ze czujnik halla do wymiany to on moze malucha diagnozowac a nie audi[br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 07:34_________________________________________________no i wyjalem czujnik temp zielony 4 piny spomiedzy metalowej czesci a plastikowej wydobywa sie plyn czyli czunik do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jak koles przy wylaczonym zaplonie mowi ze czujnik halla do wymiany to on moze malucha diagnozowac a nie audi[br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 07:34_________________________________________________no i wyjalem czujnik temp zielony 4 piny spomiedzy metalowej czesci a plastikowej wydobywa sie plyn czyli czunik do wymiany

gościu ja cie naprawdę nie rozumiem, o co ci teraz chodzi :co: :co: :co:

Jak wylewa się płyn po wyciągnięciu czujnika to znaczy że jest do wymiany :good:

A jak ściągniesz wąż z chłodnicy i poleci płyn, to radzę zmienić też chłodnicę od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he dobry tekst no ale chyba z czujnika nie powinien sie ze srodka lac? chyba az taki glupi nie jestem zeby nie wiedziec ze jak sie czujnik wyjmie to sie plyn leje mi chodzi o to ze ze srodka z czujnika sie leje a chyba nie powinien skoro tam napewno sa jakies uklady elektroniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjalem czujnik wytarlem do sucha przechylilem do gory nogami a z niego kapie plyn teraz rozumiecie? uszczelka tez jest do wymiany to wiem ale czy czujnik i jeszcze jedno ja go 1 raz wyjmowalem ale czy ten oring powinien byc na tej metalowej obudowie czy na plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kiCi.jpg

Czerwonym kolorem masz zaznaczone gdzie powinien być oring. Mówisz, że cieknie ze środka czujnika :mysli: według mnie to nie możliwe, może przypadkiem dostał się płyn tam gdzie są te cztery piny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki czyli dobrze byl zalozony myslalem ze znowu cos popsuli ona cieknie w miejscu styku metalu z plastikiem czyli pewnie czujnik do wymiany ale slyszalem ze 4 pinowych juz nie produkuja czy to prawda bo na allegro tez tylko uzywki znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...