Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Silnik nie wchodzi na obroty powyżej 5000


prodi5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie produkują ??? Tylko jest coś takiego, że czarne są zamienione na zielone. Jaki masz nr. tego czujnika sprawdzałeś, zapisałeś gdzieś jak go miałeś na wierzchu ?

I nie kupuj na allegro tego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik uszkodzony, nawet sam go "zdiagnozowałeś" on jest odpowiedzialny m.in. za ssanie. Czujnik koszt w ASO 115 PLN + oring 4 PLN

Jaki w końcu masz silnik, bo na pewno nie [ADP] ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko he he musze jakiegos kolesia poszukac co na vag sie zna bo czujnik komfortu mi trzeba zaprogramowac bo szyby sie aut nie domykaja i oswietlenie aut nie dziala po wizycie w warsztac9ie gdzie koles zaczal cos tam vagiem w aucie grzebac a nic sie na tym nie znal[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 11:09_________________________________________________a i jeszcze jedno pytanko czy w tym silniku sa 2 czujniki czy 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno pytanko czy w tym silniku sa 2 czujniki czy 1?

Jest jeden "dwusekcyjny" podaj typ silnika to podam Ci nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE HE IREK POSZEDŁ KUPOWAC TEN CAŁY CZUJNIK.... A JA SIE NIE ZNAM NA SILNIKACH HA HA POZDRAWIAM:)

Nie krzycz

Proponuję poczytać troszeczkę http://www.a4-klub.pl/smf/regulamin_forum-t22622.0.html, szczególnie pkt. 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam panowie bardzo dziecko mi na kolanach siedziało i capsa właczyło:)[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 15:08_________________________________________________No juz wiem AHL i ile w nim jest czujnikow 1 czy 2?[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 16:45_________________________________________________Wymieni;lem czujnik i hula spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz który czujnik wymieniłeś (temperatury ?), rozwiń troszkę "dla potomnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kąsam tego wątku a problem mam podobny. Otóż zauważyłem przypadkiem przy wyprzedzaniu, że auto nie wkręca mi się powyżej 5000 obrotów. Ani na LPG ani na benzynie. Na luzie wkręca się nieco wyżej ale nie dochodzi do 6000 obrotów.

Z tego wątku wydawać by się mogło, że to czujnik temperatury. Wymieniałem niedawno, mam stary który okazał się być sprawny więc mogę podmienić. No ale wydaje mi się to głupie. Co ma czujnik temp do maksymalnych obrotów..

PS. Ostatnio wymieniałem palniki ksenon i żeby było mi łatwiej się dostać do prawego reflektora zdjąłem te plastiki od filtra powietrza. Wygląda na to, że wszystko poskładałem jak należy ale może coś nie tak z powietrzem.. Może tak być?

Powiedzcie Panowie od czego zacząć poszukiwania. Audi A4 B5 z 2000 r. silnik APR

---------- Post dopisany 03-08-2013 at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany 30-07-2013 at 10:04 ----------

Ej, Panowie? Nikt nie miał takiego przypadku?

VAG nie wykrył nic istotnego w błędach, a auto zachowuje się coraz gorzej, wczoraj już nie wykręcało ponad 4000 obrotów. Bardzo jest osłabione, po kickdown'ie kręci do 4000 obrotów i zachowuje się jak przy "odcince"

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag nie pokazal nic szczegolnego tzn co pokazal??

bo mi jak nawalil czujnik polozenia walka rozrzadu to wlasnie mi odcinalo przy ok 5000 obr

swego rodzaju tryb awaryjny mi sie wydaje, pokaz jakie bledy pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z tego co pamiętam, że wyskoczyło:

- czujnik wysokości ksenonów lewa strona

- przepływomierz (coś z brakiem zasilania) - sporadycznie. Odpinałem go żeby sprawdzić, czy coś się z obrotami poprawi i pewnie stąd błąd

- lambda, mieszanka zbyt bogata

- błąd komunikacji skrzyni biegów z ecu (sporadycznie)

Po wykasowaniu tych błędów wrócił tylko czujnik wysokości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...