Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki ciśnienia


syngress

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem kupić koła na zimę

Koła są używane ale w rewelacyjnym stanie, zgodne z czujnikami ciśnienia.
 

  • Średnica felgi:
    18"
  • Rozstaw śrub:
    5x112
  • Otwór centralny (mm):
    66,6
  • Odsadzenie (ET):
    37

    Jesteście mi w stanie powiedzieć czy mogę założyć koła bez czujników, będzie awantura na kokpicie ? :)
Edytowane przez syngress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A B9 ma w ogóle czujniki kontroli ciśnienia, czy tylko wskaźnik spadku ciśnienia działający w oparciu o czujniki ABS/ESP mierzący różnicę w obrocie koła? Bo przynajmniej ja w konfiguratorze nie widziałem, jedynie w RS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi posiadają czujniki ciśnienia, zamontowane są w kołach.

Informacje otrzymałem z ASO.

Po wymianie kół bez czujników, po kilku kilometrach na desce pojawi się komunikat informujący o problemach z ciśnieniem, należy uruchomić ponownie kalibracje. Komunikat sapda i cieszymy się jazdą :)

 

Edytowane przez syngress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadają czujników, potwierdzasz tylko w kompie że jest ok i jeździsz. Jak napisałeś, że mają czujniki  a następnie zakładasz koła bez czujników  i tylko kalibrujemy i z uśmiechem jazda to wytłumacz mi dlaczego montują je skoro można jeździć bez???? Proszę o logiczne wytłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w konfiguratorze. Jest tylko wskaźnik kontroli ciśnienia w oponach. Chyba że to samochód przeznaczony na inny rynek, bądź RS4, bo w tym modelu były oferowane za dopłatą czujniki kontroli ciśnienia. Ewentualnie jako akcesoria można dokupić czujniki i dołożyć centralkę odbiorczą. Co ciekawe o ile dobrze pamiętam B8 oferowało, przynajmniej przez jakiś czas czujniki ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinam się do pytania mam a4 b8 2009r. Też kupiłem noew felgi bez żadnych czujników. Czyli jak je założę to pojawi się komunikat o problemie ciśnienia i jak przeprowadzić kalibracja trzeba podłącza pod kompa czy jak wszystko robi się mmi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...