Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik Oleju lub niewiem juz sam


Marcin880924

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem z olejem tzn auto ma przejechane 75tys. Przed wymianą oleju po przejechaniu 6 tyś zawołał 1l pi wymianie oleju I filtrów zawołał po 1tys 1l oleju dodałem samochód do sprawdzenia u mechanika wszystko jest ok ale dlaczego po przejechaniu tyś wola litr oleju podkreślam auto było u mechanika I wszystko ok z pierscieniami itd czy może być to wina czujnika może być zepsuty proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2018 o 21:46, Marcin880924 napisał:

Witam problem z olejem tzn auto ma przejechane 75tys. Przed wymianą oleju po przejechaniu 6 tyś zawołał 1l pi wymianie oleju I filtrów zawołał po 1tys 1l oleju dodałem samochód do sprawdzenia u mechanika wszystko jest ok ale dlaczego po przejechaniu tyś wola litr oleju podkreślam auto było u mechanika I wszystko ok z pierscieniami itd czy może być to wina czujnika może być zepsuty proszę o pomoc

Przecież to normalne w silnikach TFSI wyprodukowanych do chyba 2012 roku że bierze litr oleju na 1 tys, wada fabryczna. Jeżeli by się chciało to wyeliminować to remont silnika, tzn. tłoki na szlifiernie żeby wstawić szersze pierścienie. Ale jak już się to robi to robi się przy okazji wszystkie uszczelki itp, często też wymienia się pompę wody bo lubi przeciekać czy łańcuch rozrządu i napinacz. Moje auto właśnie za tydzień leci do mechanika na taki (drogi, 5-6 tys zł) zabieg. 

Edytowane przez Rafixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...