Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie i falujace obroty


Szpaku24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z swoim audi a mianowicie mowiac na postoju mam obroty 1400 a podczas jazdy na luzie faluja mi obroty a gdy odpuszczam gaz jest szarpniecie myslalem ze to przez lewe powietrze ale wymieniłem uszczelki na kolektorze i dalej to samo macie moze jakies pomysly przez co moglo by to byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2018 o 17:37, lukaszzburdon napisał:

Spróbuj przeczyścić przepustnice.po jej przeczyszczeniu prawdopodobnie bedziesz musial ja zaadoptowac.

Informacyjnie - 2.6V6 ma przepustnicę mechaniczną, połączoną z pedałem za pomocą stalowej linki, więc nie ma czego adaptować. Co najwyżej można sprawdzić czy linka nie jest zbyt napięta lub się nie zacina i przepustnica się nie zamyka.

Jałowymi obrotami steruje silnik krokowy i jemu można byłoby się profilaktycznie przyjrzeć.

W dniu 2.11.2018 o 16:04, Szpaku24 napisał:

Witam mam problem z swoim audi a mianowicie mowiac na postoju mam obroty 1400 a podczas jazdy na luzie faluja mi obroty a gdy odpuszczam gaz jest szarpniecie myslalem ze to przez lewe powietrze ale wymieniłem uszczelki na kolektorze i dalej to samo macie moze jakies pomysly przez co moglo by to byc?

Miałem takie autko (B5 z 2.6V6) przez kilka lat i niestety podobne objawy jak opisujesz, problem występował rzadko, co ciekawe tylko w okresie wiosennym i jesiennym (duże różnice temperatur, wilgoć ?), pomagało zagrzanie silnika, zgaszenie i ponowne uruchomienie, obroty się wtedy uspokajały. Sprawdziłem i zrobiłem chyba wszystko w dolocie (między innymi dwa raz zmieniony krokowy, raz na zamiennik, drugi raz na oryginał Pierburga), szukałem informacji w internecie, pytałem każdego napotkanego mechanika i finalnie nie wyjaśniłem tego problemu, to czego nie zdążyłem zrobić to uszczelnienie kolektora ssącego (miałem już kupiony drugi, ale wcześniej sprzedałem auto), ale z tego co piszesz to Tobie nie pomogło.

Powodzenia w znalezieniu przyczyny problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...