Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia biegow


Matimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce sie poradzic. Czy  luz na krzyzaku od lewarka zmiany biegow przy skrzyni jest dopuszczalny? Dodam ze na zimnym silniku po nocy ciezko wchodzi jedynka i dwojka. Po przejechaniu 500m problem znika. Ale wczesniej te biegi wchodzily precyzyjniej. Przelaczajac z jedynki na dwojke,dwojke ciezko wcisnac. Jest to tylko rano albo po dlugim postoju. Olej wymieniony na taki jaki zaleca producent. Panowie od czego zaczynac? Co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten luz nie będzie przyczyną. Proponowałbym zmianę oleju na 75W90 Mobila. Nie zgrzyta przy szybkiej zmianie na 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie zgrzyta ale czasem przy szybkiej zmianie na cieplym jakby cos przez chwile przytrzymalo drazek...zreszta jak i na zimnym jak by cos przez chwile haczylo z tym ze na zimnym jest jeszcze ten opor i czuc przez chwile przytrzymanie drazka.

Olej zmieniany za sam olej dalem kolo 150 ale jaki nawet nie wiem dokladnie bo na warsztacie to robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Powiedzmy, że oleju wchodzi max 2,5 litra więc zapomnij, że masz super olej w skrzyni w tej cenie. Polecam wymienić na dobry olej i najlepiej samemu, wtedy wiesz co masz :) stawiałbym na synchronizator 1-2 biegu. Częsta usterka w tych skrzyniach. U mnie w audi 80 pomogła wymiana na dobry olej powiedzmy na trzy lata a później i tak druga skrzynia weszła. Więc jak wolisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziółek jaka skrzynie wsadziles taka sama czy inna? Chodzi mi o problem z za krótka skrzynia w tych 1.6(5bieg 3tys i 100 na liczniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na tę samą. W 80-tce przy 3 tyś mam 105 km/h :) znam problem ale aż tak mi to nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ex mechanik znalazł jakiegoś zioma od skrzyń biegów, gdzie w golfie 4 1.6 przerobił mu przekładnie i na 5 biegu przy 120 km/h ma lekko ponad 3 tysiące obrotów. Przynajmniej tak twierdził, osobiście tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że z problemem uporali się koledzy ze skody octavia 1.6 tam zamieniają koło 5 biegu zmieniając przełożenie i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie miales problem z dwojka. Na zimnym silniku a pozniej bylo ok? I ta kulka byla winna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz u mnie tez 1i2 ale na cieplym prawie dobrze lekko wchodza moze troche hacza...ale dobrze a na zimny tragedia z takim oporem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta kulka nazywa się fachowo? U mnie na zimnym ciężko 1 wchodzi. 

I pytanie z innej beczki. Ktoś rozwiązał problem krótkiego 5 biegu?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy dzwignia zmiany biegow. Kupilem w jakims sklepie internetowym jakis czas temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem olej dwa razy kulki krzyzaki i poki nie wyjalem skrzyni i nie wymienilem synchronizatora dwojki to nie bylo to tak jak byc powinno.  Takze te oleje wymiany to wszystko szkoda tylko kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...