Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Airbag problem


patrykgufi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od zakupi auta świeci mi się kontrolka airbag, podlaczylem pod vaga i jest jeden błąd. Jak grzebalem pod fotelem pasażera to znalazlem jakieś naprawianie kable, ktoś widocznie już coś kombinował przede mną. Można z tego coś wywnioskować, uszkodzony czujnik czy coś?

20181013_141019.jpg

20181015_131652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij te kostkę i zobacz jak to wygląda najprawdopodobniej ona jest przyczyną kontrolki poruszaj spróbuj wykasowac błąd ew spsikac jakimś kontaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable były chyba przecięte, ktoś połączył je bez lutowania i założył izolację, nie wydaje mi się żeby przyczyną tkwiła w samej kostce, może jakiś czujnik padł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu naprawione. Przyczyna był czujnik w słupku B, ktory zardzewial od wilgornej gąbki. Został wymieniony na "nowy używany"? i po problemie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów miałem ten sam błąd ale kupiłem używany czujnik uderzeń bocznych z Literką koncową A ja miałem bez tej literki ale ten sam numer czyli 8E0 959 643 ważne  by był z tego samego modelu np Audi bo podobno z innych modeli np.skody moze niebanglać ,niekodujemy tego czujnika tylko odpinamy akumulator odkrecamy czujnik pod gąbką w słupku bocznym jest schowany , moje ździwnie było takie ze stary czujnik był przykrecany śrubkami bo miał tulejki gwintowane a drugi z allegro który zakupiłem za 28zł z wysyłką niemiał tulejek z gwintem musiałem zamontować dłuższe śrubki i przykrecić od środka i skrecić z drugiej strony zwykłymi nakretkami i też czujnik był z 2002r ale po zamontowaniu i podpięciu akumulatora check airbaga sam zgasł koszt naprawy 28zł hihihi 

 

4393485C-99DE-4140-BDF3-8DFCE9952510.jpeg

7746071F-C7BA-4FE8-89A8-90F47A958737.jpeg

04235737-7590-4A04-A7CA-5C5502606A28.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...