Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie auta


Sceriond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prawdopodobnie coś poważnego się stało z samochodem..

Opiszę sytuację żeby było mniej więcej wiadomo co i jak. Mam audi a4 b5 1995r 1.6 z LPG (bez sekwencji). Zdarzało się że gdy odpaliłem na zimnym silniku na benzynie, po przejechaniu ok 300m przełączałem na gaz i po stanięciu np. na światłach i ruszeniu samochód dławił się, dusił a przy mocniejszym nadepnięciu pedału gazu strzelał ale następnym razem było ok.

 

Dziś zrobiłem to samo. Odpaliłem na benzynie i było ok. Po ok. 500metrach przełączyłem na gaz. Stanąłem na światłach i? No właśnie... Później po ruszeniu się strasznie dławił, obroty spadały i w końcu zgasł. Po jakichś 15-20 sekundach prób odpalenia udało się odpalił ale obroty miał ok 200-300 (po ok 10 sekundach takich obrotów na chwilę pojawiła się kontrolka oleju ale zniknęła) i się trząsł cały samochód i zgasł znowu. Przełączyłem na benzynę spowrotem w nadziei że się poprawi ale nic to nie dało. Odpaliłem i udało jakoś się dojechać pod dom i zaparkować. Po około 8h postanowiłem odpalić go znowu żeby się przejechać i sprawdzić czy znowu będzie wariował, jednak nie odpala. Rozrusznik kręci ale nie może odpalić zarówno na benzynie jak i gazie. Co mogło się stać? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...