Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja filmów w FULLHD czyli 1920x1080 - Canon SX1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar sobie sprawić zabaweczkę... raczej skłaniam się ku aparatom cyfrowym niż kamerom

Na celowniku mam Canon SX1 z dobrym zoomem i bardzo chwaloną rejestracją filmów FullHD w stereo...na youtube robi wrażenie choć filmów bez kompresji youtube nie widziałem (tylko sobie mogę wyobrazić)

Jeśli chodzi o fotografię to zdaję sobie sprawę że przy takim zoomie i 10MPIX matrycy zdjęcia raczej nie będą miały porównania do lustrzanki (zresztą który kompakt ma) ale temat lustrzanek nie interesuje mnie w ogóle (ciężar, konieczność dokupowania "taniutkich" obiektywów, braki w jakości filmów)

Amatorowi pewnie ten sprzęt wystarczy a za takiego się uważam...

Może miał ktoś do czynienia z tym aparatem bo są różne opinie i nie wiem czy warto?

Czy może coś innego do FullHD z dobrym zoomem, niską masą, i rejestracją zdjęć we współczesnych rozdzielczościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o FullHD i aparat foto - Canon SX1 nie ma konkurencji. bierz go - to bardzo dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam jeszcze 3 miesiące na zastanowienie... także jakby coś się pojawiło to proszę o info bo może mi umknąć[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 13:23_________________________________________________jakby ktoś miał podobny problem: niedługo SONY HX1

http://www.idg.pl/news/339408/Plotka.Sony.szykuje.cyfrowke.CyberShot.DSC.HX1.wspierajaca.filmy.Full.HD.html[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 19:13_________________________________________________no dobra Panowie... czy ktoś z 30.000 userów miał możliwość porównania Sony HX1 z Canon SX1?

zdjęcia powinny być w Soniaczu lepsze bo matryca większa... tylko nie wiem co z filmami :mysli:

http://www.e-cyfrowe.pl/testy/canon-powershot-sx1-is-vs-sony-cyber-shot-dsc-hx1-test-porownawczy-36.html :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia...

kupione Canon SX1... przy wyższych ISO szumy rzeczywiście spore, włącznik w nieciekawym miejscu... ale ja jestem amator i mam przynajmniej wszystko w jednym :kox:

Sony HX1 przegrało tym że nie rejestruje filmów w pełnym FullHD (robi tylko 1440x1080 w porównaniu do 1920x1080 w Canonie) ma gorszy balans bieli ale lepsze zdjęcia w auto...

mi jednak Canon bardziej przypadł do gustu... i szczerze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...