Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.6 Silnik szarpie na zimnym


Areks912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z  silnikiem 1.6. Latem jest wszystko ok ale odkąd zrobiło się trochę chłodniej auto na zimnym silniku szarpie nie chce wchodzić na obroty ale jak tylko przełączy się na gaz wszystkie problemy ustają i normalnie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień świece, sprawdź przewody (odpal w nocy otwórz maskę i zobacz czy nie iskrzy ) jeśli to nie będzie to to paliwo zimne paliwo trochę ciężej się rozpala i jest gęstsze więc pompka może nie wyrabiać więc żeby jej pomóc możesz wymienić filtr paliwa ciężko będzie znaleźć jakiekolwiek inne przyczyny takiego stanu i mówienie "ten typ tak ma " i tyle nie jest załatwieniem sprawy bo jeśli kupiłbyś go w salonie napewno byś zgłosił to na gwarancję a skoro po wyjeździe z salonu auto działało bardzo dobrze tak samo powinno działać teraz wiem że ma 20 lat ale to nie jest problem bo inżynierowie audi nie robili samochodów na chwilę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,6 ahl i też mam objawy szarpania na obu paliwach gdy silnik jeszcze zimny. Aczkolwiek na ciepłym też się zdaza. 

Wymieniłem kable na nowe Beru, wymieniłem swiece na nowe Bosch, wyczyscilem i umyłem specjalnym sprayem przeplywomierz powietrza, wyczyscilem przepustnice i nic nie pomogło. Nadal się codziennie zdarza to szarpanie. I co w takiej sytuacji należy zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...