Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór koła na zapas


waldiB7sline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić koło zapasowe do B7 quattro 170ps 2.0TDI Rozmiar na lato R17 235x45 Na zimę R16 205x55 . Moje pytanie brzmi . Jaki rozmiar opony dojazdowej będzie odpowiadał na zapas w przypadku napędu quattro na torsenie oraz pomieścił się w schowku bagażnika czyli nie moze byc zbyt szeroki Czy dojazdówka wchodzi w grę A jeśli tak to jaki rozmiar ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych dużych sklepach internetowych mają przygotowane rozmiarówki dla dojazdówek dla konkretnego modelu samochodu. Może tam dopytaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na popierdółkę dojazdówkę.Sprawdź czy ci we wnękę wchodzą pełne koła.Ja mam zapas w lato zima i na odwrót.Tylko,że we wnęce jest butla:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że nie wejdzie mi koło bo jest za szerokie i nie domknę podłogi w bagażniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 14:49, H4mm3R napisał:

No bardzo mi się podoba ten pomysł tylko czy ten rozmiar dojazdówki bedzie odpowiadał do różnej prędkości obrotowej na oponach letnich i zimowych Nie chce popsuć dyferenciału gdyż słyszałem że przy napędzie torsen wszystkie koła muszą być jednakowej wysokości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, waldiB7sline napisał:

No bardzo mi się podoba ten pomysł tylko czy ten rozmiar dojazdówki bedzie odpowiadał do różnej prędkości obrotowej na oponach letnich i zimowych Nie chce popsuć dyferenciału gdyż słyszałem że przy napędzie torsen wszystkie koła muszą być jednakowej wysokości 

Owszem do jazdy codziennej tak. To jest dojazdówka, czyli max 80kmh i kierunek najbliższy wulkanizator. Quattro tak szybko się nie psuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, waldiB7sline napisał:

Właśnie w tym problem że nie wejdzie mi koło bo jest za szerokie i nie domknę podłogi w bagażniku 

Zrób foto jak to wygląda u Ciebie, bo być może masz wnękę tylko pod zestaw naprawczy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...