yanekk

Pasjonat
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

1

O yanekk

  Informacje

  • Imię
   Jan
  • Lokalizacja
   Krk/Wro/Poz

  Auto

  • Model
   80 B4
  • Nadwozie
   Avant
  • Rocznik
   2001
  • Silnik
   1.9 D
  • Kod silnika
   1B
  • Napęd
   FWD
  • Skrzynia
   Manual
  • Paliwo
   ON

  Ostatnie wizyty

  355 wyświetleń profilu
  1. yanekk

   W OWU AC ubezpieczenia samochodu, musi być jasno określone, że działa to także w warunkach pobytu zagranicznego. I najlepiej wymienione państwa w których obowiązuje, bo pewnie nie we wszystkich obowiązuje. Kolejna sprawa, to koszta - takie AC będzie po prostu bardzo drogie. Czy nie lepszą opcją będzie wykupienie jakiegoś rozbudowanego ubezpieczenia typu Assistance? Od tych wszystkich nieprzyjemnych zdarzeń które mogą się zdarzyć na drogach. Doczytaj jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/partnerzy Praktycznie wszystkie TU mają to w swojej ofercie. Tylko przed wykupieniem proponuję doczytać dokładnie OWU.
  2. yanekk

   A to się tak nagle, samo pojawiło? Czy coś grzebałeś przy aucie?
  3. Z tego co wiem, to filozofia działania towarzystw ubezpieczeniowych jest taka, że na początku w celu likwidacji szkody, proponuję się ubezpieczonemu określoną stawkę. I w większości przypadku ubezpieczony przyjmuje i nie odwołuje się. Ci co się odwołują, mają większą szansę na otrzymanie większego odszkodowania, ale faktem jest, że trwa to dosyć długo. Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby tyle czekać. To zrozumiałe. Duże znaczenie ma także towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym ubezpieczony był sprawca. Tutaj https://wygodnie.pl/porady/najlepsze-ubezpieczenia-2018%E2%80%93ranking - wrzucam jeszcze ranking, przy pomocy którego można sprawdzić jak to wygląda w praktyce.
  4. yanekk

   Jeżeli jakość powietrza jest kiepska, to nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Tutaj gość przeprowadził badanie powietrza, metodą chałupnicza, ale daje to jakiś pogląd co wdychamy na co dzień: https://www.youtube.com/watch?v=WsApf9qwBK0 Oczywiście to wszystko można oczyścić i oczyszczacze powietrza bardzo dobrze się do tego nadają. To co jest istotne, w ich przypadku to filtry - powinny być możliwe szczelne i filtrujące zarówno zarodniki grzybów, kurz, sierść itd -a ale przede wszystkim te najbardziej szkodliwe drobiny wielkości PM2,5 oraz PM10. Z oczyszczaczy możesz sobie sprawdzić urządzenia od Alfda modele Alfda ALR300 lub Alfda ALR550. Oprócz filtracji mają wbudowany czujnik który bada na bieżąco jakość powietrza. Ponad to są stosunkowo ciche, więc mogą pracować w sypialni lub w innych pomieszczeniach gdzie wymagana jest cisza.
  5. yanekk

   Panowie co powiecie o tym kasku integralnym od Schuberth: https://schuberth.com.pl/pl/p/Kask-Schuberth-R1-XS-matt-black/6842 Będzie głośny przy prędkościach powyżej 100 km/h? Czy jest dobrze wyciszony?
  6. Możliwości z tego zakresu jest dosyć... chociaż umówmy się, to jest auto z 2001 roku czyli 17 letni samochód. Ale dobra, nie wnikam. Jeżeli chodzi o AC, to należy czytać OWU, jaki jest tak naprawdę zakres ochrony - albo inaczej, na co należy zwracać uwagę - a zwłaszcza mam tutaj na myśli wyłączenia odpowiedzialności. W sieci masz dosyć dużo porównywarek ubezpieczeniowych które dają jakiś ogólny ogląd sytuacji. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: wygodnie.pl
  7. Czy ktoś z kolegów montował może oświetlenie ogrodowe zasilane energią sieciową? Czyli 230V. Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem lampy, tylko zastanawiam się nad klasą jej szczelności. Przeglądam tutaj https://oswietlenie-sklep.pl/lampy-ogrodowe-c-102.html Pytanie czy klasa szczelności: IP54 będzie dostatecznie wydajna? Efektywna?
  8. yanekk

   Można to zrobić na kilka sposobów. Wiadomo, nie każdy ma czas, aby dostatecznie dobrze się do tego przyłożyć lub nie dysponuje odpowiedniej jakości środkami czyszczącymi. W większych miastach jest sporo firm auto detailingowych, które specjalizują się w różnego rodzaju technikach pielęgnacji i renowacji wnętrz: plastików, tapicerek skórzanych itd. Dla przykładu wrzucam opis: https://car-spa.pl/uslugi/myciespa/
  9. yanekk

   Jest to możliwe, tylko pomiędzy telefonem a autem, musi zachodzić jakaś forma komunikacji.
  10. Ceny nieruchomości zwłaszcza w dużych miastach np Warszawa, są moim zdaniem oderwane lekko od rzeczywistości. Czy to normalne, że ceny nieruchomości rosną wielokrotnie szybciej niż np zarobki? Pytanie, czy to spekulacja czy rzeczywiście wcześniej mieszkania były niedoszacowane?
  11. Zastanawiamy się nad wstawieniem okna narożnego. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Czy ktoś z was posiada i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?
  12. Bo tak właśnie jest. Gdyby było inaczej, to wszelkie pośrednictwo ubezpieczeniowe straciłoby sens istnienia. Krótko mówiąc, ceny ubezpieczenia są takie same u ubezpieczycieli jak i u pośredników. Zarobek pośredników to trochę taki program partnerski. Ba! Moim zdaniem z pośredników nawet bardziej opłaca się korzystać z tego względu, że masz u nich co najmniej kilkanaście TU. Przykład -> https://superpolisa.pl/
  13. Ten kto Ci montuje instalację gazową, powinien Ci coś zasugerować w tym zakresie. Jest kilka firm które produkują tego typu urządzenia. Te względnie dobrej klasy zaczynają się od około 100 zł w górę. Ich czujność jest taka, nawet jeżeli jakieś drobne ilości pojawią w dłuższym okresie, to informują o tym. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://sklep.gkpge.pl/system-piri Na PGE masz systemy PIRI.
  14. yanekk

   A czy ktoś zmieniał kolor auta przy pomocy takiej foli? Czy to jest trwałe rozwiązanie?
  15. yanekk

   To ma być prawna face2face czy może być przez internet? Bo wielu adwokatów czy nawet radców prawnych zajmuje się przygotowywaniem opinii, ekspertyz czy porad prawnych. Przykład: http://www.adwokatniedzialek.pl/porady-prawne/ Oczywiście możesz dopytać na forum prawnym, jest duża szansa, że Ci odpowiedzą, chociaż z tym różnie bywa. Zależy od stopnia skomplikowania danej sprawy.