Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy przegub zewnetrzny


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , muszę zakupić przegub zewnętrzny od strony kierowcy , rozdarła mi się osłona przegubu nawłaziło syfu i teraz przy maksymalnym skręcie fajera przegub wali, moje pytanie jakiej firmy kupić zamiennik? żeby był dobry jakościowo? i jaka jest cena oryginału w ASO

czy ten przypasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie w B5 były montowane przeguby firmy Lobro nie wiem jak w twoim modelu ale przypuszczalnie też. Co do zamienników to możesz kupić przegub firmy Spidan lub Lobro z tym, że gumowa osłona znajdująca się w zestawie to nie jest to samo co w oryginale podobno Spidan ma lepsze osłony słyszałem taką opinię. W a4 ojca dwukrotnie zakładaliśmy gumę z Lobro lecz trwałość jej wystarczyła w obu przypadkach do mniej więcej roku eksploatacji. Ostatnio kupiliśmy dwie oryginalne osłony i problem został opanowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav85 według etki to nie, do roku 2001 b6 masz numer 8E0 498 099 A, na tym co podajesz w linku jest 8E0 498 099 CX a to inny model i rok ale cena fajna w aso 1075 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ;/ będę musiał poszukać jakiegoś dobrego zamiennika + oryginał osłony bo te zamienniki po 4 miesiącach się rwa i po przegubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrać przegub do auta? Kiedyś wymieniał mi mechanik i jeździł z przegubem do sklepu bo miał problem z doborem, liczył ilość zębów. Teraz zamierzam sam wymienić, tylko potrzebuję dobrać odpowiedni przegub zewnętrzny. Nie mogę znaleźć nigdzie jaki model (nr katalogowy) dobrać. Interesuje mnie przegub LOBRO lub SPIDAN do auta Audi A4 b5 1.9tdi 85kw (116km) 2000r. z przednim napędem. Wszędzie gdzie szukam przegubu to do tego modelu silnika jest przegub do audi w quattro, a do przednionapędowców już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po numerze vin ci dobiorą w intercarsie lub aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobro i Spidan to to samo naleza do jednego koncernu GKN ale ten sam przegub Spidana bedzie drozszy od Lobro tak bylo w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamontowany przegub spidan + oryginalna osłona przegubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrać przegub do auta? Kiedyś wymieniał mi mechanik i jeździł z przegubem do sklepu bo miał problem z doborem, liczył ilość zębów. Teraz zamierzam sam wymienić, tylko potrzebuję dobrać odpowiedni przegub zewnętrzny. Nie mogę znaleźć nigdzie jaki model (nr katalogowy) dobrać. Interesuje mnie przegub LOBRO lub SPIDAN do auta Audi A4 b5 1.9tdi 85kw (116km) 2000r. z przednim napędem. Wszędzie gdzie szukam przegubu to do tego modelu silnika jest przegub do audi w quattro, a do przednionapędowców już nie.

Przeważnie jest opisane do jakich wersji silnikowych pasuje. Do AJM'a pasi większy przegub taki jaki jest w 1.8T 180KM i nowszych mocniejszych v-kach PRZEGUB SPIDAN VW PASSAT B5 AUDI A4 A6 A8 OKAZJA!! (4243680446) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A ośka czy quattro jest bez różnicy :wink:

Ja do 1z prawie rok temu zakładałem ruville (70zł/szt) i póki co dają radę :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakieś 1,5 roku temu też założyłem ruville, ale zauważyłem że pękła osłona i zanim zdążyłem ją wymienić zaczęło słychać przegub. Pół roku temu zmieniłem osłonę z drugiej strony (udało mi się zdążyć) ale opaska nie ścisnęła mocno, szukałem innej ale nigdzie dobrej nie można znaleźć. Na razie wytrzymuje.

Dzięki za informację, będę szukał takiego co jest w guattro lub takiego co w 1.8T 180KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba kupować oryginalne osłony koszt 110zl za sztukę a nie dra się tak szybko jak zamienniki, przy zamienniku zazwyczaj dojdzie znowu do wymiany przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko ciężko znaleźć oryginalne osłony. No i szkoda pracy, bo z wymianą osłony trzeba wymontować przegub, a trochę to zajmuje

jak ciężko? w aso zamawiasz i na następny dzień masz, a kupować zamiennik bądź używana iluś letnia osłonę to kiepska oszczędność, osłona się rozerwie wpadnie syf do przegubu i masz do wymiany osłonę + przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłona lobro lub spidan to koszt ok 25zł/szt, jakoś nie chce mi się wierzyć, że ta z ASO przeżyje 4 takie osłony :whistling:

A do wymiany nie musisz ściągać przegubu jak masz takie coś

:grin::grin:

Jak osłona pękła to przegub do rozebrania i wyczyszczenia jak jeszcze nie stuka.. na niektóre rzeczy warto rzucić okiem kilka razy do roku to mniej pociągnie po kieszeni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...