Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpieczenie dodatkowe szyb, co robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam ubezpieczenie dodatkowe szyb (nie OC ani AC) Szyba na nie szczęście pękła , szkoda zgłoszona, lecz COMPENSA narzuca mi warsztat i szybę jaka ma być założona w tym wypadku firmy SAINT-GOBAIN , miał ktoś podobny przypadek ? da się jakoś odwołać od tego żeby wypłacili pieniądze za szybę , bądź żeby wymienili szybę w warsztacie wskazanym przeze mnie? Zależy mi bardziej na ori używanym niż nowym zamienniku.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Saint-Gobain to fabryczna szyba, więc w czym masz problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pakiet szyb jest na markowym zamieniku. Co do warsztatu to ubezpieczyciel ma podpisane umowy z warsztatami i musisz oddać do któregoś z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując ubezpieczenie dobrowolne akceptujemy OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Ubezpieczenie szyb w przeciwieństwie do AC w razie szkody gwarantuje nam wymianę szyby, ale na zamiennik w warsztacie wskazanym przez Ubezpieczyciela - dlatego ubezpieczenie szyb jest atrakcyjne cenowo.

Mogę się mylić jedynie jeżeli w OWU ubezpieczenia jest zapis, że szkodę możesz zlikwidować w ASO - o czym jeszcze nie słyszałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z boku ale można kupić samo ubezpieczenie szyb? Mam OC w mbanku ale chętnie wykupię ubezpieczenie szyb jako osobne zabezpieczenie.

Jest taka opcja w jakimkolwiek TU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, aiwer napisał:

Tak trochę z boku ale można kupić samo ubezpieczenie szyb? Mam OC w mbanku ale chętnie wykupię ubezpieczenie szyb jako osobne zabezpieczenie.

Jest taka opcja w jakimkolwiek TU?

ubezpieczenie szyb to całkiem odrębne ubezpieczenie niezależne od innych i możesz je wykupić w prawie każdym TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

ubezpieczenie szyb to całkiem odrębne ubezpieczenie niezależne od innych i możesz je wykupić w prawie każdym TU

Kolega niestety nie masz racji , ubezpieczenie szyb to owszem dodatkowe ubezpieczenia , ale możliwe do wykupienia wraz z  ubezpieczeniem OC lub AC . Ewentualnie w umowach flotowych na specjalnych warunkach możemy wykupić osobno szyby .

Ważna informacje co do ubezpieczenia szyb . Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych stosuje udział własny w wysokości 10% w szybie przedniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z sytuacją żeby był udział własny w szybach. Zawsze mam pakiet ac OC nnw i szyby gratis. Byłem w hesti, PZU, Warcie szybę czołowa wymieniałem już 2 razy i zawsze bezproblemowo i bezpłatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, .Pablo. napisał:

Nie spotkałem się z sytuacją żeby był udział własny w szybach. Zawsze mam pakiet ac OC nnw i szyby gratis. Byłem w hesti, PZU, Warcie szybę czołowa wymieniałem już 2 razy i zawsze bezproblemowo i bezpłatnie. 

Ubezpieczenie Szyb praktycznie zawsze jest dodatkowo płatnę , nie jest nigdy dawana za darmo .  Warta , Hestia , PZU , Generali , Gothaer itd naliczają dodatkową składkę .Zerknij na polisę powinna tam być cena .

Poniżej wyciąg z OWU :

1.Hestia 

UDZIAŁ WŁASNY § 9 W umowie ubezpieczenia wprowadza się udział własny Ubezpieczonego w wysokości 50 zł, w szkodach polegających na wymianie szyby czołowej.

2.Warta 

Przedmiot i zakres ochrony ubezpieczeniowej §3 1. Przedmiotem ubezpieczenia są szyba czołowa, tylna oraz szyby boczne pojazdu, określonego w §1 ust. 2.

2. Z tytułu umowy ubezpieczenia WARTA organizuje i pokrywa koszty naprawy lub wymiany uszkodzonej lub zniszczonej szyby/szyb u wskazanego przez WARTĘ przedstawiciela do wysokości faktycznie poniesionych kosztów z uwzględnieniem §8 ust. 4-8.

3. Wymiana szyby dokonywana jest przy użyciu szyb fabrycznie nowych, które nie są szybami oryginalnymi danej marki pojazdu, posiadających atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o tych samych parametrach technicznych, co szyba podlegająca wymianie.

4. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje wszelkie zdarzenia, w wyniku których doszło do zniszczenia lub uszkodzenia przedmiotu ubezpieczenia niezależnie od woli Ubezpieczonego lub osoby upoważnionej do korzystania z pojazdu z wyłączeniem szkód wymienionych w §4.

5. WARTA ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe w okresie ubezpieczenia wyłącznie na terytorium RP.

6. W przypadku wystąpienia objętej ochroną drugiej, a także każdej następnej szkody powodującej konieczność wymiany szyby czołowej, WARTA pokrywa koszty wymiany tej szyby w wysokości 70% faktycznych kosztów wymiany, przy czym gdy faktyczne koszty wymiany szyby czołowej są wyższe niż suma ubezpieczenia aktualna na dzień powstania szkody, WARTA pokryje koszty w wysokości 70% aktualnej sumy ubezpieczenia.

W HDI , Gothaer możemy wykupić udział własny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na polisie napisane wyraźnie bez wkładu własnego pakiet szyb gratis. Wiem mam faja agentke. Ubezpieczony w Warcie jestem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna Agentka :) 

Jedyna możliwość aby wymienić szybę na oryginalną to skorzystanie z Auto Casco .Tylko że wtedy tracimy zniżki Auto Casco. 

Pamiętajmy też że wszystkie szyby które "wychodzą na dach" nie są objęte ubezpieczeniem szyb .Wtedy już musimy mieć AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio musiałem wymienić szybę z przodu, bo jakiś kamyk spowodował pęknięcie które postępowało. Zastanawiam się nad dodatkowym ubezpieczeniem, bo koszt wymiany szyby spory. Jeżeli ubezpieczenie byłoby za rozsądną kwotę, to w sumie czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...