Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wysokie spalanie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam zauważyłem od kupna auta, że dość sporo spala paliwa. Za 100zł przejeżdżam m/w od 150km do 160km. Silnik to 2.0tdi 163km wersja to A4 allroad quattro 2010rok wiem waga też około 1600kg. Pojechałem do diagnosty zobaczyć w jakim stanie jest DPF, bo co 2 dzień włącza się wiatrak po wyłączeniu auta, ale był problem, bo podczas sprawdzania VAG, DPF akurat się wypalał. Błąd jaki jedyny się pojawił to przepływomierz usunął go i kazał po nowym roku pojawić się z powrotem w celu sprawdzenia DPF i czy błąd przepływomierza znowu się pojawił ? (dodam, że na zegarze nie ma żadnych błędów).

Komputer pokazuje spalanie 9,5litra w mieście a dziś w trasie 7.5/8litrów w trasie suma summarum 8x5.15zł=42zł niech FIS kłamię będzie nawet 50zł to dlaczego według moich wyliczeń spala 19litrów ropy na 150-160km ? Nie ma znaczenia czy to trasa czy miasto kasę pożera jednakowo.

PS. Kolega Kamilch-1984 doradził mi, żebym zobaczył do przepływomierza to w niedziele przed wyjazdem zobaczyłem czyściutko, podejrzewam że awaria przepływki może być w mechanizmie ?   pozostaje jutro podpiąć u diagnosty i zbadać.

 

IMG_20181230_102440.jpg

Opublikowano
48 minut temu, Dawid... napisał:

Witam zauważyłem od kupna auta, że dość sporo spala paliwa. Za 100zł przejeżdżam m/w od 150km do 160km. Silnik to 2.0tdi 163km wersja to A4 allroad quattro 2010rok wiem waga też około 1600kg. Pojechałem do diagnosty zobaczyć w jakim stanie jest DPF, bo co 2 dzień włącza się wiatrak po wyłączeniu auta, ale był problem, bo podczas sprawdzania VAG, DPF akurat się wypalał. Błąd jaki jedyny się pojawił to przepływomierz usunął go i kazał po nowym roku pojawić się z powrotem w celu sprawdzenia DPF i czy błąd przepływomierza znowu się pojawił ? (dodam, że na zegarze nie ma żadnych błędów).

Komputer pokazuje spalanie 9,5litra w mieście a dziś w trasie 7.5/8litrów w trasie suma summarum 8x5.15zł=42zł niech FIS kłamię będzie nawet 50zł to dlaczego według moich wyliczeń spala 19litrów ropy na 150-160km ? Nie ma znaczenia czy to trasa czy miasto kasę pożera jednakowo.

PS. Kolega Kamilch-1984 doradził mi, żebym zobaczył do przepływomierza to w niedziele przed wyjazdem zobaczyłem czyściutko, podejrzewam że awaria przepływki może być w mechanizmie ?   pozostaje jutro podpiąć u diagnosty i zbadać.

 

IMG_20181230_102440.jpg

Spalanie rzeczywiste na pewno za duże. To co pokazuje komputer mniej więcej by się zgadzało jakie powinno być zużycie paliwa.

Opublikowano

Wymien przeplywomierz i problem zniknie

  • 7 lat później...
Opublikowano

Witam . Znalazłem ten post i problem odpowiada mojemu, tzn. duże spalanie w audi a4b8 2.0 tdi 163 KM kombi. W moim poprzednim audi z silnikiem 140 KM spalanie autostradowe przy 140-160km/h było 6.5 l/100km, a w tym 8.1 l. Co było przyczyną w opisanym w poście audi, jeżeli jeszcze pamiętasz.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.