Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot ze skrzyni biegów


mateusz536536

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy moje a4 b8 zaczęło wydawać dziwny stukot, na zimnym silniku jest on naprawdę głośny. Po naciśnięciu sprzęgła wszystko jest w należytym porządku, stukot znika. Posłuchałem tej pracy od dołu na kanale i wszystko wskazuje na to, że dochodzi on z okolic skrzyni biegów. Grzebałem sporo w internecie i nie znakazłem podobnej przypadłości. Dodam, że auto prowadzi się dobrze, nie ma żadnych innych objawów poza tymże właśnie stukaniem. Jedynie na większych wybojach oraz przy bardzo niskich obrotach jeżeli dobrze się wsłucham to da się usłyszeć mało naturalny chrobot i telepanie właśnie od strony skrzyni biegów. Miał może ktoś z was coś podobnego albo słyszał o czymś takim? Proszę od pomoc :) Załączam nagranie z pracy zimnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwe opcje

1. Dwumas rozwalony na maksa, w tedy szarpałoby przy ruszaniu (kangur)

2. Wkład katalizatora się rozleciał i lata w puszce.

 

Chyba że podczas jazdy tez masz takie odgłosy, to w tedy problemu szukaj w skrzyni biegów na wałku zdawczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy strzał to też był dwumas ale on chyba rozwalałby się stopniowo i odczułbym różnicę w prowadzeniu. Podczas jazdy słychać że coś lata ale zazwyczaj na nierównościach więc może faktycznie jest to ten wkład. Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...