Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tester wtryskiwaczy benzynowych do mojego B5 ADR, powered by Arduino :)


TomaszMkII

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Moje A4 ma 374k km nalotu ;) Postanowiłem że zrobię sobie tester wtryskiwaczy benzyny, na pewno nie były nigdy czyszczone. Jakby co mam 7 sztuk na podmiankę i myjkę ultradźwiękową. Całość gratów czeka w garażu. Listwa z póki co oryginalnym regulatorem ciśnienia, nowa pompa paliwa zamiennik, filtr paliwa, w drodze z chin manometr i wtyczki Bosch EV1. Dzisiaj udało mi się zrobić wstępną wersję sterowania. Póki co są to 3 przyciski. Jeden 850 obrotów, drugi 3000 i trzeci 6000. Czasy wtrysku niestety tylko z laptopa można zmieniać i są to dla poszczególnych obrotów 3 5 i 7 ms. Sterownik zbudowany jest na chińskim Arduino Nano, z wykorzystaniem chińskiego mosfetu, no bo potrzebne było zasilanie cewek napięciem 12v z szybkim przełączaniem. Niestety dopiero się uczę i nie jestem w stanie tworzyć kosmicznych rzeczy na tym Arduino. Poniżej film poglądowy. Przekaźnik podłączony jest jako odbiornik prądu, symuluje wtryskiwacz żeby nie śmierdzieć w domu benzyną :D

Jeżeli macie jakieś sugestie chętnie wezmę je pod uwagę. 

Edytowane przez TomaszMkII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś moderatora, żeby Ci temat przeniósł na dział elektryczny, tam prędzej Ci ktoś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznych problemów generalnie nie mam :D przede mną część mechaniczna :) Takie cudo mi przyszło z chin wczoraj :D Manometr który nie tylko do tego stanowiska probierczego się przyda :)

 

50983162_2004008823001013_4915272959951634432_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...