Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[anb] notoryczne zimowe problemy z odmą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Macie problemy z odmą zimą ? u mnie co rocznie te same kłopoty. Temp spadnie poniżej 5 stopni i po kilku dniach zamarza odma !. Nauczyłem się z tym żyć i co jakiś czas wyciągam ten grzybek z dolotu i go czyszczę z masła. Zaczyna mnie to irytować. 3 Lata temu wszystko było czyszczone od bloku silnika i wymieniane na nowe (łącznie z zaworkiem) a problemy i tak się pojawiają. Napiszecie że za krótkie przebiegi, do pracy mam 16KM i jak gaszę auto to temp oleju ma ponad 80 stopni zatem dobrze dogrzany.  Gdzie szukać przyczyny ? Olej dobry LM 5W40 zmieniany co 8 tyś. może ten grzybek co wchodzi w dolot działa nie właściwie bo po jego wyjęciu z tej metalowej rurki zawsze wylatuje sporo wody. Poradźcie coś.

Pozdrawiam

Opublikowano
W dniu 26.01.2019 o 10:34, radi88PL napisał:

Cześć,

Macie problemy z odmą zimą ? u mnie co rocznie te same kłopoty. Temp spadnie poniżej 5 stopni i po kilku dniach zamarza odma !. Nauczyłem się z tym żyć i co jakiś czas wyciągam ten grzybek z dolotu i go czyszczę z masła. Zaczyna mnie to irytować. 3 Lata temu wszystko było czyszczone od bloku silnika i wymieniane na nowe (łącznie z zaworkiem) a problemy i tak się pojawiają. Napiszecie że za krótkie przebiegi, do pracy mam 16KM i jak gaszę auto to temp oleju ma ponad 80 stopni zatem dobrze dogrzany.  Gdzie szukać przyczyny ? Olej dobry LM 5W40 zmieniany co 8 tyś. może ten grzybek co wchodzi w dolot działa nie właściwie bo po jego wyjęciu z tej metalowej rurki zawsze wylatuje sporo wody. Poradźcie coś.

Pozdrawiam

dzisiaj zajrzałem do siebie i to samo po wyjęciu wylała się woda a grzybek zabity cały masłem samochód tez raczej zawsze dogrzewam dodatkowo 1/2 razy w tygodniu robię trasy po 200 km .  Tamtej zimy masła raczej nie miałem wiec nie wiem czy to teraz coś się dzieje czy to jednorazowa akcja muszę zajrzeć do niego za jakieś 2 tygodnie i zobaczyć jak będzie wyglądał . 

Orientuje się ktoś co poza niedogrzaniem może powodować taki problem ?

Opublikowano
  • Autor

Po lekturze z poprzednich lat wiem tyle, że kiepskiej jakości olej może powodować te problemy, ale przede wszystkim krótkie trasy. U mnie olej odpada bo jest wysokiej jakości, notorycznie krótkich tras też nie robię. Nie wiem czy jazda na LPG nie powoduje tych problemów. Tak czy siak jak jest mróz to 2-4 razy muszę tam zaglądać i wszystko czyścić.

Opublikowano
4 godziny temu, radi88PL napisał:

Po lekturze z poprzednich lat wiem tyle, że kiepskiej jakości olej może powodować te problemy, ale przede wszystkim krótkie trasy. U mnie olej odpada bo jest wysokiej jakości, notorycznie krótkich tras też nie robię. Nie wiem czy jazda na LPG nie powoduje tych problemów. Tak czy siak jak jest mróz to 2-4 razy muszę tam zaglądać i wszystko czyścić.

u mnie też olej raczej odpada leje motula 5w40 a samochód zawsze jest dogrzewany więc no taka trochę zagadka od czego to się jeszcze może dziać .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.