Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic 01j problem


Płoteck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Ostatnio moja skrzynia odmówiła posłuszeństwa. 

Podczas przyspieszania na autostradzie szarpneło całym autem, ale pojechało dalej. Przed następnym zjazdem zaczęły obroty skakać, np. 2000 - 2200 mniej więcej. Później nastąpił problem podczas hamowania zaczęło szarpać, byłem zmuszony hamować, ponieważ musiał nadażyć się korek. Po wyhamowaniu włączył się tryb awaryjny i zaczęły migać na ekranie PRNDS. Podczas ruszania również szarpało. Po zjechaniu z autostrady, nie pomogło zgaszenie auta. No i oczywiście trzeba było ściągnąć auto pod dom. Pod dwóch dniach odpaliłem auto, aby podciągnąć do mechanika w celu podpięcia pod komputer. Na zimnym silniku normalnie jechało auto, ale nadal miały PRNDS. Po nagrzaniu do około 50 stopni auto zaczęło ponownie szarpać przy hamowaniu i ruszaniu.

Po podpięciu do komputera mechanik wysłał mi takie oto błędy. Niestety w języku niemieckim, gdyż jestem aktualnie w Niemczech. 

IMG-20190125-WA0001.jpg

IMG-20190125-WA0000.jpg

Prosiłbym o opinie co mogło się stać i czy warto naprawiać wogóle. 

Edytowane przez Płoteck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że nie zmieniłem go jeszcze od zakupu. Właśnie świadom jestem tego, że sam sobie nagrabilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że masz tą świadomość. Być może sterownik się uj***ł. CVT raczej same z siebie nagle się nie sypią. Wcześniej zaczyną szarpać, ślizgać się etc. Pewno sterownik do regeneracji. Napisz do Bart-S na forum. Kozak jeżeli chodzi o CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dostałem takie zdjęcia skrzyni od mechanika wczoraj.

IMG-20190128-WA0001.jpgIMG-20190128-WA0004.jpgIMG-20190128-WA0002.jpgIMG-20190128-WA0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia poziomu ATF (sprzęgło się ślizga i masz za wysoką temperaturę oleju) . Wyczyść też to wszystko i zidentyfikuj źródło wycieku... Rurki ATF wyglądają jak po jakimś strzale - może uciekać właśnie tędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki postaram się jakoś to sprawdzić, ale chyba będę zmuszony ściągnąć auto do Polski, bo tutaj nie mam jak i gdzie tego zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego wystrzalu to można było, by to tak nazwać jak przyspieszalem na autostradzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...