Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Multitronic 01j problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Ostatnio moja skrzynia odmówiła posłuszeństwa. 

Podczas przyspieszania na autostradzie szarpneło całym autem, ale pojechało dalej. Przed następnym zjazdem zaczęły obroty skakać, np. 2000 - 2200 mniej więcej. Później nastąpił problem podczas hamowania zaczęło szarpać, byłem zmuszony hamować, ponieważ musiał nadażyć się korek. Po wyhamowaniu włączył się tryb awaryjny i zaczęły migać na ekranie PRNDS. Podczas ruszania również szarpało. Po zjechaniu z autostrady, nie pomogło zgaszenie auta. No i oczywiście trzeba było ściągnąć auto pod dom. Pod dwóch dniach odpaliłem auto, aby podciągnąć do mechanika w celu podpięcia pod komputer. Na zimnym silniku normalnie jechało auto, ale nadal miały PRNDS. Po nagrzaniu do około 50 stopni auto zaczęło ponownie szarpać przy hamowaniu i ruszaniu.

Po podpięciu do komputera mechanik wysłał mi takie oto błędy. Niestety w języku niemieckim, gdyż jestem aktualnie w Niemczech. 

IMG-20190125-WA0001.jpg

IMG-20190125-WA0000.jpg

Prosiłbym o opinie co mogło się stać i czy warto naprawiać wogóle. 

Edytowane przez Płoteck

Opublikowano

Kiedy ostatnio wymieniałeś olej w CVT tak btw ?

Opublikowano
  • Autor

W tym problem, że nie zmieniłem go jeszcze od zakupu. Właśnie świadom jestem tego, że sam sobie nagrabilem.

Opublikowano

To dobrze, że masz tą świadomość. Być może sterownik się uj***ł. CVT raczej same z siebie nagle się nie sypią. Wcześniej zaczyną szarpać, ślizgać się etc. Pewno sterownik do regeneracji. Napisz do Bart-S na forum. Kozak jeżeli chodzi o CVT.

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze dostałem takie zdjęcia skrzyni od mechanika wczoraj.

IMG-20190128-WA0001.jpgIMG-20190128-WA0004.jpgIMG-20190128-WA0002.jpgIMG-20190128-WA0003.jpg

Opublikowano

Zacząłbym od sprawdzenia poziomu ATF (sprzęgło się ślizga i masz za wysoką temperaturę oleju) . Wyczyść też to wszystko i zidentyfikuj źródło wycieku... Rurki ATF wyglądają jak po jakimś strzale - może uciekać właśnie tędy...

Opublikowano
  • Autor

Dzięki postaram się jakoś to sprawdzić, ale chyba będę zmuszony ściągnąć auto do Polski, bo tutaj nie mam jak i gdzie tego zrobić. 

Opublikowano
  • Autor

A co do tego wystrzalu to można było, by to tak nazwać jak przyspieszalem na autostradzie. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.