Jump to content
1 1
jaro36

dopłata do polisy oc???

Recommended Posts

witam ,tydzień temu kupiłem audi z ważną polisą OC w Warcie, płatność była jedną ratą ,do niej było AC ,łącznie 961 zł ,w tym polisa OC 469 zł ,ważna do 18.01.2018 ..dzisiaj byłem przerejestrować auto i z nowym numerem rejestracyjnym poszedłem do agencji ubezpieczeniowej przepisać polisę na swoje dane .Ku mojemu zdziwieniu pan poinformował mnie że bedę musiał dopłacić ponad 400 zł ...co przy mojej pełniej zniżce daje kwotę ponad 900 czyli tyle co poprzedni właścieciel zapłacił za OC+AC ,  coś mi tu nie gra??? doradzcie co mogę zrobić ?? dzwoniłem na infolinię warty to powiedziano mi że mogę że moge na tym oc jezdzić bez dopłaty!! nie wiem co robić!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli posiadasz obecnie polisę na swoje nazwisko, to czym się martwisz. Zgłosiłeś ubezpieczycielowi chęć dokonania korekty składki i jeśli tak wyliczyli, to ich problem. Nie wiem jak z polisą AC, bo to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe i zawiera się je indywidualnie. Być może polisa AC automatycznie wygasa po zgłoszeniu sprzedaży pojazdu (przeczytaj zapisy OWU). 


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Share this post


Link to post
Share on other sites

dane na polisie są jeszcze na poprzedniego własciciela ,a ja po przerejestrowaniu auta chciałem je zmienić na swoje dane i chcą ode  mnie dopłaty ..polisa zawsze jest na konkretny pojazd a nie na osobę !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz dwie opcje: Zapłatę naliczonej dopłaty lub rezygnacja z tej polisy (kasa wróci do osoby która ta polisę wykupowała) i kupić nowa na siebie.  Czasy jazdy na czyjejś  polisie bez rekalkulacji już sie skończyły poniewaz obowiazek zgloszenia sprzedazy ma sprzedajacy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
1 1

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...