Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Szarpie na zimnym silniku


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Proszę o poradę. Jakiś czas temu borykałem się z problemem mocnego szarpania podczas ruszania na rozgrzanym silniku. Objawy były takie, że na skutek rozgrzania sprzęgła (na przykład w korku) samochód dostawał kangurków podczas ruszania przez co praktycznie nie dało się ruszać. Wymieniłem wtedy dwumasę, tarczę sprzęgła, docisk, łożysko, łapę skrzyni, wysprzęglik, olej w skrzyni na Ravenol i płyn hamulcowy w całym układzie (w tym w sprzęgle).  Po tej wymianie całe szarpanie znikło, a sprzęgło brało pięknie. Po przejechaniu około 7 tysięcy kilometrów sprzęgło nadal bierze pięknie, ale szarpanie powróciło, tym razem tylko na zimnym silniku po kilkugodzinnym postoju. Po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej przestaje szarpać. Jest to szarpanie dużo słabsze niż poprzednio, w zasadzie bardziej przypomina trzy takie szybkie szarpnięcia, które trwają ułamek sekundy. Dzieje się to w końcowym etapie puszczania sprzęgła, jak już auto się toczy. Mechanik twierdzi, że poduszki są w porządku. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odpowietrzyć sprzęgło? Może tarcza albo docisk krzywy? Spróbuj przypalić sprzęgło i napisz czy kangur odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło zostało odpowietrzone tydzień temu przy okazji wymiany wysprzęglika i niestety jak szarpało tak szarpie na zimnym. Całe kompletne sprzęgło mam nowe, a zdarza się, że jest fabrycznie krzywe? czy mogło mi się skrzywić podczas jazdy? Na razie powstrzymam się z przypaleniem sprzęgła, bo mi trochę go żal ;)  i zauważyłem, że jak przy ruszaniu na zimnym silniku dodam więcej gazu (pod 2000) to nie szarpie.  Dziwne też, że na rozgrzanym nie muszę dawać więcej gazu bo wtedy nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...