Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Układ chłodzenia i temperatura oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam A4, 1.6, 101KM +LPG

Ja miałem taki przypadek, że jechałem sobie a tu nagle zapalila się lampka od płynu chłodzącego a wskażnik pokazał 110 stopni więc wyłączyłem odrazu silnik. Mechanik stwierdził, że to chłodnica (410zł z wymianą i termostat 45zł z wymianą).

Nie wiem co dalej dolega mojej audiczce bo teraz bardzo ciężko się grzeje a na dodatek nie mam ogrzewania. Dzisiaj zciągnołem węże umieszczone na podszybiu od nagrzewnicy, odpaliłem silnik, temperatura wskoczyła z ledwością na 70 stopni a z węży nie leciał żaden płyn i oto w ten sposób zorientowałem się dlaczego nie mam ogrzewania. :frown:

Zastanawiam się czy ten mechanik naprawdę wymienił termostat czy to jakaś inna awaria. Przeglądałem schemat układu chłodzenia i zauważyłem, że jest tam przepustnica - może o to chodzi??? Sam nie wiem co z tym zrobić.

Chętnie wysłucham jakiś porad.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Przyczyną moich kłopotów była pompa wody - łopatki się ukrąciły na wale - pękł plastik łopatek

Opublikowano

Czy wentylator na wisko działa odrazu po uruchomieniu silnika?????

Jake moga być powody długiego rozgrzewania się płynu??

Opublikowano
Czy wentylator na wisko działa odrazu po uruchomieniu silnika?????

tak

Jake moga być powody długiego rozgrzewania się płynu??

czujnik temp

termostat

Opublikowano

Ja ostatnio (wczoraj ) dowiedziałem się o istnieniu w moim autku chłodniczki oleju ,odrazu ją wymontowałem przeczyściłem i wymieniłem uszczelkę , piszę to choć nie mam zielonego pojecia czy to może mieć jakiś związek z problemem dotyczącym zbyt wysokiej tem oleju w silniku

Opublikowano

Nareszcie autko naprawione.

Poszla pompa wody - wirnik się ukręcił, być może dlatego. bo poprzedni właściciel nie lał płynu tylko wodę do układu i miałem tam sporo kamienia.

Żeby silnik się nie przegrzewał to musiałem wyciągnąć termostat do czasu naprawy.

Zrobiłem pompę i przy okazji rozrząd. Koszt takiej przyjemności to 600zł.

Polecam firmę Bewa z Górażdży (Opolskie). Może troszkę daleko od Opola (ok. 18 km) ale to naprawdę fachowcy. W innym zakładzie zarzyczyli sobie 760zł

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 18-04-2007, 15:37 ]

masz specjalne podforum do polecania zakładów, zrób to, może pomożesz komuś...

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, a4 1,8 bęzyna, na budziku temp. płynu pokazuje mi 70, a na klimatroniku 90. Który wskaźnik kłamie??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.