Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t Q BFB Stage1/2


Lukasz Stanislawczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Przymierzam sie do modow w aucie jak w temacie. 

Stan motorowni oceniam na dobry. Silnik trzyma moc nie ma powaznych awari kompresja na cylindrach 13-13.5 barow. serwis i konserwacja na bierzaco. Skrzynia manual (nie wiem czy ma to znaczenie ale wolalem napisac :))

Ogolnie tak. Mam wtryaki i turbo z bexa. Bedzie montowany frontowy IC. Niestety na chwile obecna nie zdecydowalem sie na DP ze wzgledu na wyjazdy do niemiec. 

Jaka realna moc na tych podzespolach moge osiagnac? Ogolnie przeszukalem calego neta. Moce rzedu 210 koni jak najbardziej do osiagniecia ale widzialem projekty gregora10 co wyciagnal 236 z bexa (tu byl chyba DP. Nic na temat wymiany wtryskow nie bylo opisane).

Jakie jest wasze doswiadczenie na podobnych podzespolach ?

Jak sytuacja ze sprzeglem ?

Tip seria czy tez pomodzony ?

Heble mam 312/255. Mysle nad zamontowaniem "lepszych" ale bez koniecznosci swapu.

Zapraszam do rozmowy :) 

Pozdrawiam Lukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Lukasz Stanislawczyk napisał:

Czesc. Przymierzam sie do modow w aucie jak w temacie. 

Stan motorowni oceniam na dobry. Silnik trzyma moc nie ma powaznych awari kompresja na cylindrach 13-13.5 barow. serwis i konserwacja na bierzaco. Skrzynia manual (nie wiem czy ma to znaczenie ale wolalem napisac :))

Ogolnie tak. Mam wtryaki i turbo z bexa. Bedzie montowany frontowy IC. Niestety na chwile obecna nie zdecydowalem sie na DP ze wzgledu na wyjazdy do niemiec. 

Jaka realna moc na tych podzespolach moge osiagnac? Ogolnie przeszukalem calego neta. Moce rzedu 210 koni jak najbardziej do osiagniecia ale widzialem projekty gregora10 co wyciagnal 236 z bexa (tu byl chyba DP. Nic na temat wymiany wtryskow nie bylo opisane).

Jakie jest wasze doswiadczenie na podobnych podzespolach ?

Jak sytuacja ze sprzeglem ?

Tip seria czy tez pomodzony ?

Heble mam 312/255. Mysle nad zamontowaniem "lepszych" ale bez koniecznosci swapu.

Zapraszam do rozmowy :)

Pozdrawiam Lukasz.

 

Witaj

ja zmieniłem turbo na k03s ,prawy ic z bexa, wtryski z bama, i DP . nic więcej nie zmieniałem, bo uważam że do tej mocy nie trzeba. znaczy hamulce 320mm i 288mm czekaja na wrzucenie. na tym zestawieniu wyszło prawie 220km i 324nm. auto hamowałem latem program ogarniał mi Łukasz13 z forum:)

sprzęgło seria  i śmiga aż miło:)

Myślę że przedział pomiędzy 215km a 225km będzie do ogarnięcia jak silnik ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze wtryski 320ccm z bexa nie podolaja i wlasnie na okolo 220 to bedzie max. Dlatego pytam czego moge sie spodziewac po tych wtryskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220km to taki realny max z wtrysków bexa. Ale bez dp i tak więcej nie zrobisz. Gdybyś wrzucił dp i wtryski 370cc to nawet 230km do zrobienia.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukasz Stanislawczyk napisał:

Obawiam sie ze wtryski 320ccm z bexa nie podolaja i wlasnie na okolo 220 to bedzie max. Dlatego pytam czego moge sie spodziewac po tych wtryskach.

To kup sobie te wtryski brązowe z saaba z 2.3t bodajże   one mają 370cc  a te na handel z bexa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...