Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach zgniłych jaj w kabinie


Adrian1118

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu czuje ten zapach i występuje tylko przez parę sekund co 20-30 minut jazdy. Czy to normalne? 

Auto ma przejechane 90 tysięcy mil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od odgrzybiania układu, wymiany filtrów i sprawdzenia, czy w kabinowym nie ma wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zlokalizować czy to wydobywa się z nawiewów czy nie , to ułatwi znalezienie problemu. Moim zdaniem to właśnie z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adrian1118 napisał:

Witam

Od jakiegoś czasu czuje ten zapach i występuje tylko przez parę sekund co 20-30 minut jazdy. Czy to normalne? 

Auto ma przejechane 90 tysięcy mil. 

Cześć, kiedyś znajomy zwrócił mi uwagę na to że niektóre auta zasilane LPG jak na przykład Daewoo emitują właśnie taki "zapach" z rury wydechowej, może po prostu "zaciągasz" takie zapaszki? Jeśli robisz regularne trasy to może ktoś inny też w miarę regularnie jeździ przed tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach jest napewno z nawiewu, filtr kabinowy wymieniany miesiąc temu że zwykłego na ciemny z węglem. Ciężko mi powiedzieć czy zaciąga to od siebie czy z innych samochodów. W aucie sucho. Miałem tak kiedyś w innym aucie jak katalizator byl padnięty ale zapach był cały czas a tu tylko chwilami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeprowadzić odgrzybianie klimatyzacji , odciągną środek chłodzący, wyczyszczą odgrzybią i zdezynfekują. Potem środkiem znowu napełnią i powinno pomódz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwyczajnie użył środka grzybobójczego do układu wentylacyjnego i sprawdził jak jest po tym zabiegu. Koszt mniejszy jak jazda na serwis i odgrzybianie maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem skąd ten zapach zgniłych jaj, nie wiem czemu wcześniej tego nie skojarzylem. Ostatnio dolalem płynu do spryskiwaczy i to on tak śmierdzi (jak by ktoś ciężkiego bąka puścił). Płyn leżał na zewnątrz z 6 miesięcy, przed dolaniem sprawdzałem zapach i był ok. Ale po zamieszaniu tego czegoś z pozostałym płynem co był w aucie dał taki zapach. 

Jak się tego pozbyć nie używając spryskiwaczy (idzie zwymiotowac)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś spuścić lub odessać  ten płyn ze zbiorniczka. Ewentualnie załóż maskę i używaj spryskiwaczy do końca , jak masz zenony szybciej opróżnisz.

P.S. Czyli jednak nie z nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...