Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie napięcie na wtyczce - brak oświetlenia wnętrza


Highfly

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, 

Mam mały problem z oświetleniem wnętrza pojazdu. Na początku myślałem, że to wina bezpiecznika albo spalonych żarówek. Sprawa dotyczy prawych tylnych drzwi pasażera - czerwona obrysówka oraz oświetlenie progu. W obu przypadkach na wtyczce napięcie wynosi 0 !!! ??? . Sprawdziłem wiązkę pomiędzy drzwiami a karoserią i nie widać żadnych przetarć. Skąd brak prądu na wtyczce i z którego miejsca rozpocząć szukanie prądu ??

Drugi problem dotyczy podświetlenia nóg prawego tylnego pasażera - na wtyczce indukowane jest za niskie napięcie - 6V !!! a żarówka jest 12 V i znów nie świeci !! Miałem podobny problem z podświetleniem nóg pasażera z przodu tzn było za niskie napięcie znowu 6V i lampka się nie paliła. Wtyki nie wyglądały na zaśniedziałe (mam fotki jakkby ktoś chciał zobaczyć) ale sprawdziłem miernikiem kilka razy , pogmatwałem wtyczką i o czarodzieju !!!! ....problem na chwilę znikł. Z tylu nie do dało to poprawy. Nie wiem, spryskać to kontaktem do zaśniedziałych styków i zobaczyć czy przyniesie efekt czy ktoś ma inny pomysł. Wtyki wyglądają nieźle, ale na wszelki wypadek wziąłem iglaka i kilka razy wetknąłem we wtyczki gdyby przyśniedziały w środku ale bez efektu. Wtyczka wychodzi z siedzenia, przewody są krótkie i słabo się dobrać do przewodów.

Sprawdzałem napięcie na aku i jest wzorowe. Problem dotyczy co dziwne tylko prawej strony pojazdu, lewa jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz jeszcze sprawdzić mikrostyk w zamku . Może on jest zabrudzony i nie ma na nim styku przez co dzieją się takie cyrki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...