Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Felgi z samochodów po testowych


adamq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zainteresowałem się aukcją:

http://allegro.pl/item553965763_felgi_aluminiowe_opony_17_vw_passat_b6_b7_eos_3c0.html

Co to znaczy, że felgi są z recyclingu niemieckiego z samochodów po testowych? Dlaczego one idą na recycling? Coś z nimi może być nie tak?

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niemieckie prawo zabrania uzywania felg i opon z samochodów po testowych :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo producenci specjalnie dają takie samochody po testach do kasacji, a komuś udało się skubnąć felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem felgi są OK i można je brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu wydają się OK ,lecz można by je sprawdzić na jakimś serwisie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kiedyś kupić od nich felgi, wysłałem mail z zapytaniem, ale nikt nie pofatygował się odpisać więc olałem tą aukcję.

Osobiście wydaje mi się, że koła powinny być ok., jednak proponuje zachować ostrożność i poprosić o przesyłkę za pobraniem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pozostałe aukcje sprzedającego można wywnioskować, że posiada spory arsenał niezłych bryczek, które sprzedaje na części! Wynika to może stąd, że auta testowe były dość mocno eksploatowane i koszty doprowadzenia ich do stanu używalności na publicznych drogach są nie opłacalne (lub z jakichś innych przyczyn) i sprzedaje je w częściach które nadają sie do użytku :naughty: W sumie może mieć z tego niezły biznes :gwizdanie:

Co do felg to popytał bym dokładnie o ich stan i jeśli uzyskasz zapewnienie, że wszystko jest ok, to bym je brał jeśli jesteś przekonany co do wzoru i ceny :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te części są z samochodów które testowane były bez wiedzy właścicieli, ślad po nich zaginął, a teraz można je kupić cieplutkie z allegro :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe.. wciaz nie odpisuje czy cos odpisal juz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pozostałe aukcje sprzedającego można wywnioskować, że posiada spory arsenał niezłych bryczek, które sprzedaje na części! Wynika to może stąd, że auta testowe były dość mocno eksploatowane i koszty doprowadzenia ich do stanu używalności na publicznych drogach są nie opłacalne (lub z jakichś innych przyczyn) i sprzedaje je w częściach które nadają sie do użytku :naughty: W sumie może mieć z tego niezły biznes :gwizdanie:

Co do felg to popytał bym dokładnie o ich stan i jeśli uzyskasz zapewnienie, że wszystko jest ok, to bym je brał jeśli jesteś przekonany co do wzoru i ceny :cool1:

I o tą eksploatację głównie chodzi. Jeśli auta mocno dostawały po tyłku to ich kondycja może nie być rewelacyjna. I sprzedając taki pojazd by się okazało że młode auto się ostro psuje. A to z kolei by firmie i modelowi wystawiło złą opinię. Może dlatego lepiej opłaca się producentowi oddać takie auto do kasacji. A że Polak potrafi to na tym też zarobi. A co do samej felgi to najlepiej jak koledzy radzą podjechać, obejrzeć i jakby co to kupić na miejscu. Bo za dużo nie wiadomo o tym jego recyklingu i może jakieś wałki kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...