Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Okresowe braki mocy


SZKODNIK2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam problem z 2.5 TDI bfc 163km. Odpala za każdym razem a problem zaczyna się średnio po uzyskaniu 3000 obrotów . Silnik zaczyna nierówno pracować telepie nim i kopci w tym czasie na czarno. Nie jest to za każdym razem. EGR chwilowo zaślepiony aby wyeliminować jedną rzecz. Gruszkę od turbo zaciąga. Komputer nie pokazuje błędów więc nie wiem gdzie szukac. Wężyki podciśnienia wszystkie nowe przelewy też nowe. Kolektory czyszczone . Zrobię logi statyczne i dynamiczne i wrzucę . Tylko nie bardzo wiem jak się ustosunkować do nich i tu liczę na waszą pomoc ? może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtryski.Tylko trochę dziwne ze telepanie się zaczyna przy wyższych obrotach.Mi zatelepało parę razy na trasie  i padła pompa i 5000 pln poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje logi statyczne i dynamiczne . Jak. Wspominałem wcześniej komputer błędu nie pokazal. Wymieniłem n75 na nowy gdyż wg logów wychodzi niedoladowanie przy obr powyżej 3000 lecz bez poprawy. Zaraz biorę się za turbinę. Geometria ładnie pracuje lekko, ale doszły następne objawy typu puchanie powietrza tak jakby cofało je do filtra.

IMG_20190404_181332.jpg

IMG_20190404_181353.jpg

IMG_20190404_181408.jpg

IMG_20190404_181437.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 60 kolumna zamulony nie dało rady osiągnąć wyższych obrotów zamulony nie ma mocy puszczam gaz dodaje raz jeszcze i wciska w fotel 67 kolumna byłem pewien że to n75.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę brak zainteresowania, ale ok podam wynik moich prac może komuś w przyszłości się przyda. Rdzeń turbiny od strony gorącej został spalony a zmienna geometria zatarta łopatki wypalone i krzywe. Oddałem do regeneracji i zobaczymy efekty...

IMG_20190406_143931.jpg

IMG_20190406_143920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...