Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich , znowu miałem przygodę parkingowa . Sąsiad cofajac uderzył w prawe tylne nadkole . Ile mogę dostać,  i na ile rzetelna jest AXA     

20190501_163040.jpg

20190501_163039.jpg

Kolego, nadkole to plastikowy element chroniący wnętrze błotnika przed kamykami oraz wodą i jak nazwa wskazuje znajduje się nad kołem we wnęce błotnika. Twój błotnik kwalifikuje się do wymiany, a skoro jest to błotnik tylny, to koszt naprawy powinien zostać oszacowany na min 5 tys zł. Problem w tym, że wymiana błotnika wymaga wyprucia go od pozostałych elementów karoserii, a to wiąże się z uszkodzeniem powłok antykorozyjnych na wszystkich sąsiadujących z błotnikiem elementach. Korzystniejszym (dla trwałości pojazdu) rozwiązaniem wydaje się więc być naprawa tego błotnika, a to da się zrobić w kwocie poniżej 2 tys zł, wliczając w to lakierowanie. 

specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Przepraszam kolego BŁOTNIK  

Pierwsza wycena na podstawie zdjęć 2 tys  , oczywiście odrzucona prze ze mnie . Zobaczymy czy więcej dadzą ponieważ nie chciał bym kilograma szpachli na aucie . A co za tym idzie obniżenia jego wartości.  Skoro element jest orginalny niech płacą za wymianę  . Tak sądzę bynajmniej

Sprawa dogadana. Na przyszłość dla kolegów poniżej 5 tys nie zgadzacie się.  Mi udało się wywalczyć 5600 . Pozdrawiam