Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8 ADR - prośba o analizę błędów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Vag com wywalił mi dziś następujące błędy na silniku - prośba o analizę ewentualne wskazówki przy usunięciu problemów.

Mogę podpowiedzieć ze w aucie jest problem z odpaleniem z uwagi na świecący się kluczyk na zegarach (problem z immo) czasem z 5-10 razy muszę kluczyk cofać wsadzać spowrotem zeby kontrolka zgasła i mogę wtedy odpalić auto. 

3 Znalezione:  
18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low
        P1602 - 35-00 - -

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
        P1570 - 35-10 - - - Intermittent
00561 - Mixture Adaptation
        15-10 - Adaptation Limit (Add) Not Reached - Intermittent
 

Edytowane przez MatUSh

Opublikowano

Pierwszy błąd nieważny, bo pojawia się przy odłączaniu aku. Drugi od immo więc pewnie najlepiej się go pozbyć u jakiegoś speca jak są takie problemy. Ostatni błąd to problem z mieszanką - wina może być w przepływce, pompie paliwa, nieszczelność itp.

Jak możesz to zrób log statyczny i dynamiczny 2+7. Masz lpg? Jeśli tak to zapewne jest źle wyregulowane i to przez to...

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, przem8 napisał:

Pierwszy błąd nieważny, bo pojawia się przy odłączaniu aku. Drugi od immo więc pewnie najlepiej się go pozbyć u jakiegoś speca jak są takie problemy. Ostatni błąd to problem z mieszanką - wina może być w przepływce, pompie paliwa, nieszczelność itp.

Jak możesz to zrób log statyczny i dynamiczny 2+7. Masz lpg? Jeśli tak to zapewne jest źle wyregulowane i to przez to...

Pierwszy błąd pojawia się nawet jak wykasuje Vagcomem i po ponownym podłączeniu błąd nadal jest . Bez odłączania Aku . 

 

Drugi błąd - nie chce nic usuwać chce naprawić immo jak fabryka dała . 

 

Na pytanie czy mam lpg - nie, auto nigdy nie widziało gazu i nie bedzie widzieć;) 

Opublikowano
Godzinę temu, MatUSh napisał:

Pierwszy błąd pojawia się nawet jak wykasuje Vagcomem i po ponownym podłączeniu błąd nadal jest .

Sprawdź aku, ładowanie.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, przem8 napisał:

Sprawdź aku, ładowanie.

Aku i lądowanie jest ok . 12.86 V Aku na spoczynku. Po odpaleniu 14.40 V wiec alternator tez ok . 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie co może być powodem poniższego błędu ????

00561 - Mixture Adaptation
        15-10 - Adaptation Limit (Add) Not Reached - Intermittent

Na dniach wymienione kable wysokiego napięcia, świece - błąd po wykasowaniu na VAG-Comie -  pojawił się znów.

Czy to problem z przepływomierzem ? Jak go sprawdzić?

 

Opublikowano

Log statyczny i dynamiczny 2+7. Jak jest gaz to może być przez jego złe ustawienie.

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, przem8 napisał:

Log statyczny i dynamiczny 2+7. Jak jest gaz to może być przez jego złe ustawienie.

Jak wykonać logi statyczne i dynamiczne ? 
gazu nie miał i nie ma ?

Edytowane przez MatUSh

Opublikowano
10 minut temu, MatUSh napisał:

Jak wykonać logi statyczne i dynamiczne ?

W dziale diagnostyka jest wszystko opisane jak dla przedszkolaka. Jak masz kabel i vcds to sobie poradzisz bez problemu.

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, przem8 napisał:

W dziale diagnostyka jest wszystko opisane jak dla przedszkolaka. Jak masz kabel i vcds to sobie poradzisz bez problemu.

Szukałem w dziale diagnostyka niestety bez powodzenia . Mogę prosić o linka ?

Opublikowano

Ciebie dotyczą te grupy co napisałem, a zasada wykonywania logów dla wszystkich silników jest taka sama.

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, przem8 napisał:

Ciebie dotyczą te grupy co napisałem, a zasada wykonywania logów dla wszystkich silników jest taka sama.

Dzięki za linka . Co oznacza log 2+7 ??? 

Opublikowano
2 minuty temu, MatUSh napisał:

Dzięki za linka . Co oznacza log 2+7 ??? 

W jakim sensie? Grupa 2 to przepływka, a 7 dotyczy sondy.

W tym temacie o logach dotyczy Cię ta część z przepustnicą na linkę.

 

Opublikowano
  • Autor

Ok postaram się to ogarnąć wstawię logi  tutaj . 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Temat do zamknięcia. Winowajcą poniższego błędu był pęknięty wężyk od podciśnienia.

00561 - Mixture Adaptation
        15-10 - Adaptation Limit (Add) Not Reached - Intermittent

Po wymianie wężyka na nowy błąd już się nie pokazuje.  :banan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.