Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BEX 1.8T - Warkniecie/trzasniecie przy wchodzeniu na obroty


theTigger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, mianowicie pierwszy raz to uslyszalem dzisiaj. Glownie na 2 biegu, przy pozostalych ciezko to bylo uslyszec wiec nie jestem ich pewny. Przy wchodzeniu na obroty, kolo 3k, slychac jakby warkniecie/trzasniecie/chwilowe buczenie, nastepnie ustaje. Trwa to tylko chwile. Samochod wchodzi na obroty normalnie. Brak checka.

Drugi problem, aczkolwiek pojawilo sie to dwa razy przy gazowaniu na maxa,na jalowym to mocne dzownienie, tak jakby dzwoneczkami. Nastepnie zauważyłem, że obroty wolno spadają do pewnego momentu (tez kolo 3k przy tak duzym gazowaniu) nastepnie wskazowka opada szybciej. Co do dzownienia, nie zawsze sie tak dzieje, co do opadania wskazowki, zawsze.

I ostatni problem, jezeli moge podpytac. Nie jest zwiazany z dwoma poprzednimi. Jak wbijam drugi bieg z jedynki to czasem mam wrazenie gazowania przy zmianie, mimo, ze wtedy gaz nie jest dociskany. Czy to czujnik sprzegla?

Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonić może klapka wg. Zrób loga 115+118. Co do obrotów to może być czujnik jak pisałeś. Vagiem też go idzie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postaram sie do kogos podjechac by mi pomogl to sprawdzic.

Mam prosty czytnik obd, pokazal mi jeszcze blad p0017. Niecale 3 miechy temu mialem wymieniany napinacz rozrzadu z lancuchem. Czy to dlatego tak moglo dzwonic? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga moja myśl to był właśnie napinacz z łańcuszkiem. Te dwie rzeczy bym obstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...