Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Felgi do Audi ?


reall1977

Rekomendowane odpowiedzi

Nie piszę ile będzie miała opona, bo kolega pisze KOŁO :> Opona chyba sie rozchodzi symetrycznie na feldze, ale o ile dokładnie sięrozciągnie na 1" szerokości, to trzeba by próbkę jakąś na żywca wziąć chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiesiekM wiem o co Ci chodzi, na sposób to wziąłeś :wink4: Ale koledzy mają rację bo na różnej szerokości felgi opona inaczej się rozciąga i ma inną szerokość i na to trzeba by było wziąść poprawkę przy liczeniu po oponach. Dlatego ja liczę po feldze a na opony mam zawsze tolerancję :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli będzie ocierać, to którą częścią opony? Tą przy bieżni, czy tą przy stopce? Owszem. Opona zmieni kształt w okolicach stopki, ale jak bardzo wpłynie to na kształt opony w okolicach bieżni? Oczywiście pomijamy german style :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze wysokośc 50 opony z 1 postu przy et 28 bedzie ocierać minimalnie zbyt małe et.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdziłem, że będzie git. Profil opony jest za wysoki i to nie podlega chyba dyskusji. Poddałem tylko w wątpliwość, tok obliczeń uwzględniający wyłącznie parametry felgi. Nie znam się na tym, ale czytam, co piszą koledzy i staram się logicznie sobie to poukładać. Skoro kolega ma już te felgi i opony, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by je założyć i przekonać się empirycznie, czy ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, profil opony jest za wysoki. Tylko mało kto się tym aspektem zajmował. Głównie poszło w kierunku czy felga nie będzie za bardzo wystawać i w związku z tym obcierać. Dlatego małe sprostowanie: większości z nas piszącej że będzie OK chodziło o tą felgę z odpowiednio dobraną oponą czyli koło ma odpowiednią wysokość mieszczącą się w granicach ori rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...