Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 1.6 ALZ Wypadanie zaplonu przerywacz 1 i 4


Suzikmax1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam problem z moim Audi a4 1.6 alz z instalacja lpg wypada zapłon  przerywacz 1i 4 wymieniłem świece i kable i wyczyscilem styki cewki na przewodach i stykach w cewce na 1 i 4 biegunie był biały nalot jakby wypalone. Był spokój 2 tygodnie i znowu to samo 1 i 4 przerywacz  wiedz wymieniłem cewke tu jest jedna i jest czterobiegunowa i znowu 2 tygodnie spokoju i znowu miga check engine auto przeszło w tryb awaryjny i znowu blad przerywacz 1 i 4 proszę o pomoc pewnie znowu mam to samo i znowu zrobił się bialy nalot na tych biegunach i kablach nie chce znowu ładować pieniędzy i tego wymieniać ponieważ znowu będzie za chwilę to samo na chwilę jest spokój i zabawa od nowa Mechanik mi znowu chce cewke wymieniać mam teraz dana cewke bremi kable i świece Bosh wcześniej Była cewka oryginalna pewnie od nowości nie ruszana samochód ma 178 tysięcy przebiegu proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przem8 napisał:

Zapłon wypada zarówno na pb i lpg?

Dopóki Była jeszcze cewka oryginalna to po wyłączeniu lpg oraz wszystkiego czyli radia klimy silnik wracał do normalnej pracy ale gdy wyciągnąłem ta cewke to poprostu styki 1 i 4 poprostu były białe tak samo przewody zapłonowe od strony cewki te zaczepy co wchodzą na cewke jakby stopione natomiast po wymianie cewki na bremi to jak teraz walnęło to już przełączanie na benzynę nie pomaga odlaczylo 1 i 4 cylinder a mechanik chce znowu cewke zmieniać a to niemożliwe ponieważ pada ciągle na 1 i 4 a 2 i 3 jest idealny a kompresja została sprawdzona i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że to niszczenie ma miejsce w trasie gdy zmieniłem na początku same świece i kable to było ok ale gdy 1 ciągiem jechałem 100 km to się zaczęło potem wymiana cewki i trasa i znowu koniec tak jakby krótkie trasy nie robiły szkody trzeba trochę przejechać aby doszło do problemu ale gdy juz wypadaja zaplony to wystarczy go nagrzac i zabawa się zaczyna no ale jak może być inaczej skoro styki robią się białe i chyba wtedy iskry nie puszcza znam historię tego auta jest u nas w rodzinie 7 lat nigdy nie było większych problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad wymiana świec na dedykowane pod lpg ale nie daje mi spokoju dlaczego na 2 i 3 cylindrze nic złego się nie dzieje. Gdyby na wszystkich tak było to sprawa by była bardziej oczywista 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się że w końcu uszkodze katalizator ponieważ już parę razy podczas wypadania zaplonu gdy podnioslem maskę to od strony kolektora wydechowego było czuć zapach spalenizny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Suzikmax1 napisał:

Okazuje się ze kable zaplonowe się topia i uszkadzaja cewke jest to niezrozumiałe poprostu podczas topienia zaklejaja gniazda cewki i następuje wypadanie zaplonu o co chodzi czy to wina ze kable firmy Bosh się nie nadają do instalacji lpg to niemożliwe proszę doradzcie coś ponieważ co miesiąc gdybym miał to zmieniać to lepiej się auta pozbyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...