Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wysokim ciśnieniem


Shuffle

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy! Zostaliście mi ostatnia deska ratunku, mianiowicie od czasu kupna mojego audi a4 b5 1.8 ADR 125 koni, mam problem z ukladem chlodzenia. Przy wyzszych predkosciach temperatura wariuje, raz jest 60 stopni raz 90, na postoju po dluzszej jezdzie rosnie i grzeje sie, ogrzewanie dziala dobrze ( tak mysle, bo grzeje fajnie :D ). Nowy termostat, pompa wody, chlodnica. Od pewnego czasu jak sa upały zaczeło mi strasznie rosnac cisnienie w ukladzie, co jazde musze otwierac zbiorniczek i wypuszac cisnienie, leci jak z otwieranego piwa, w dodatku po trasie w upał przy otwieraniu plyn bulgocze az. Może byc walniety czujnik jesli plyn bulgocze? Grzeje sie ? Czemu? Dodam ze kolega wspominal o uszkodzonym wisko, ale to raczej powoduje niedogrzanie sie silnika ( bynajmniej tak pokazuje czujnik ). Sprawdzałem na kompie po wpieciu sie w OBD to pomiar temp byl w miare podobny. Dziwne jest tez to, ze czasami jak pokazuje mi po trasie w chlodny dzien 90st, po otwarciu zbiorniczka nie czuje zeby ten plyn tyle mial, bo raczej bym sie oparzyl. Proszę o pomoc, dostaje już swira z tym mankamentem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania czujnika g62 i g2 się pokrywają? Wydaje mi się, że masz problem z czujnikiem temp., a to że gorący płyn po otwarciu korka buzuje i jest ciśnienie to normalne.

Druga, gorsza opcja, to walnięta uszczelka pod głowicą.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem chlodnice bo wysadzilo mi ja cisnienie, ostatnio zaczal tryskac mi plyn gdzies z tylu silnika tam kolo podszybia, nie wiem nadal skad, nie ubywa go chyba. Gdzie mogła powstac nieszczelnosc skoro gdzies uciekal plyn bo para byla z wydechu?

 

 

Jak zdiagnozować na 100% ze to UPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...